دندانپزشک

مزایا و معایب لمینت دندان

امتیاز دهید
انتخاب لمینت دندان تصمیم مهمی است که ممکن است شما بخواهید بگیرید. دانستن مزایا ومعایب لمینت دندان میتواند به شما در این تصمیم کمک کند.
مزایا و معایب لمینت
نمایش ویدیو درباره مزایا و معایب لمینت دندان

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

روکش های لمینت یکی از سرویس های دندانپزشکی زیبایی هستند که برای اهداف زیبایی یا حتی غیر زیبایی استفاده می شوند. مشکلات دندانی که روکش‌ها می‌توانند برطرف کنند مانند دندان‌های آسیب‌دیده، پوسیدگی دندان، دندان‌های ترک خورده ودندانهایی که کوچک‌تر از حد معمول هستند. بسیاری از مردم این درمان دندانپزشکی را انتخاب می کنند زیرا می خواهند که شکل و اندازه روکش دندان خود را شخصی سازی کنند و ظاهر دندان هایشان را خودشان انتخاب کنند.

اگر اقدامات زیبایی بر روی دندان خود انجام داده اید حتما بخوانید: بلیچینگ یا لمینت دندان

اگر از ظاهر لبخند خود ناراضی هستید یا برای جلوگیری از نشان دادن دندان های خود از لبخند زدن خودداری می کنید ممکن است بخواهید روکش دندان را برای دندان های خود در نظر بگیرید، به خصوص اگر درمان سفید کردن دندان و بلیچینگ با نتایج خوبی همراه نبوده.

اگر اقدامات زیبایی بر روی دندان خود انجام داده اید حتما بخوانید: بلیچینگ در خانه یا هوم بلیچینگ

همه ما دوست داریم مجموعه ای از دندان های درخشان را داشته باشیم. تغییر رنگ یا شکل بد دندان مناسب بنظر نمیرسد و لمینت های دندانی برای اصلاح آن ها وجود دارد که ظاهری جدید و بهبود یافته به دندان های ما می بخشد.

لمینت های دندانی از مواد سرامیکی ساخته می شوند که شکل دندان ها را تقلید می کنند و به جلوی دندان ها چسبانده می شوند و مجموعه دندان های اصلی را به گونه ای می پوشانند که این بد شکلی دندان پنهان شود.

لمینت‌های دندان می‌توانند به شرایطی مانند تغییر رنگ دندان، دندان‌های بد، دندان‌های شکسته، دندان‌های کج یا مجموعه‌ای از دندان‌ها که تراز مناسبی باهم ندارند کمک کند. روکش های دندانی نیز برای پوشاندن فضای بین دندان ها به خوبی عمل می کنند. بهترین چیز در مورد روکش ها این است که بسیار نازک هستند، بنابراین هیچ مشکلی برای فردی که آن را دریافت می کند ایجاد نمی کند.

روکش های لمینت پس از قرار دادن می توانند چندین سال دوام بیاورند، اما در نهایت بدون توجه به ماده ای که از آن ساخته شده اند، باید تعویض شوند. روکش های لمینت بین ۱۰ تا ۱۵ سال دوام میاورند ، بسته به اینکه چقدر از آنها مراقبت می‌کنید و آسیبی نمی‌بینید. چیزی که روکش ها را دائمی می کند، آماده سازی دندان قبل از چسباندن لمینت است. لمینت ها به دندانپزشکی با تجربه نیاز دارند که لایه نازکی از مینای دندان را جدا کرده و سطح دندان را زبر کند تا روکش در جای خود بچسبد. هنگامی که روکش قرار می گیرد، به آرامی با دندان های اطراف ترکیب می شود. مینای دندان نمیتواند به طور طبیعی رشد کند و خود را ترمیم کند که باعث می شود روکش های لمینت برگشت ناپذیر باشد.

روکش ها برگشت ناپذیرند به این دلیل که بعد از فرآیند تراش دندان ، مینای دندان نمی‌تواند رشد کند و دندان‌ها ممکن است هرگز مانند قبل ظاهر نشوند که نمیتوان دندان را در این حالت باقی گذاشت و نیاز به لیمنت مجدد ، کامپوزیت یا روکش است که این موضوع لمینت را برگشت ناپذیر میکند.

اگر اقدامات زیبایی بر روی دندان خود انجام داده اید حتما بخوانید: مراقبت های پس از دندانپزشکی زیبایی

به طور متوسط، فرآیند نصب لمینت ها از مشاوره تا قرار دادن نهایی حدود ۳ هفته طول می کشد. پس از مشاوره اولیه ، تراش دندان‌های شما ، قالبگیری برای ساخت روکش های سفارشی انجام میشود. پس از ساخته شدن روکش‌های سفارشی شما میرسیم به آخرین بازدید شما  که قرار دادن روکش های سفارشی شما خواهد بود.

در برخی موارد، مراجعه کنندگان متوجه می شوند که می خواهند تغییراتی در روکش نهایی خود ایجاد شود یا نیاز به روکش موقت دارند .

لمینت های دندان که به عنوان روکش های دندانی نیز شناخته می شوند، پوسته های نازکی هستند که از جنس سرامیک ساخته شده اند که برای بهبود ظاهر دندان ها روی سطح جلویی دندان ها قرار می گیرند. برخی از مزایا و معایب لمینت دندان به شرح زیر است:

مزایا:

بهبود زیبایی:

لمینت‌های دندان می‌توانند طیف وسیعی از عیوب زیبایی مانند تغییر رنگ، شکستگی یا شکستگی دندان‌ها، ناهماهنگی و فاصله بین دندان‌ها را اصلاح کنند.

دوام:

لمینت های دندانی در برابر لکه شدن بسیار مقاوم هستند و با مراقبت مناسب می توانند بین ۱۰ تا ۱۵ سال دوام بیاورند.

حداقل نگهداری:

لمینت های دندان مانند دندان های طبیعی به حداقل نگهداری نیاز دارند. شما باید به طور مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید و برای معاینه و تمیز کردن به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

معایب:

هزینه:

لمینت دندان می تواند گران باشد، به خصوص اگر به چندین لمینت نیاز دارید.

برگشت ناپذیری:

مینای دندان برای قرار دادن لمینت ها باید برداشته شود که این فرآیند غیرقابل برگشت است.

حساسیت:

برخی از افراد ممکن است پس از گرفتن لمینت، حساسیت موقتی به دمای سرد و گرم داشته باشند.

آسیب احتمالی:

لمینت ها در صورت گاز گرفتن غذاها یا اشیاء سفت ممکن است ترک بخورند و آسیب ببینند که شما برای پیشگیری باید خوردن غذاهای سفت را کمتر کنید.

تغییر رنگ :

افرادی که زیاد سیگار مصرف میکنند یا کسانی که قهوه و کافئین زیادی مصرف میکنند ممکن است با تغییر رنگ روبرو شوند که برای پیشگیری باید مصرف قهوه و سیگار را کمتر کنند.

میزان مینای دندان که باید برداشته شود می تواند بسته به عواملی مانند اندازه دندان، میزان نگرانی های زیبایی و نوع لمینت مورد استفاده متفاوت باشد . به طور کلی حدود ۰.۵ میلی متر تا ۱ میلی متر مینای دندان از سطح جلویی دندان جدا می شود. این تقریباً ضخامت خود لمینت است. در برخی موارد، اگر دندان در حال حاضر کوچک است یا اگر نگرانی های زیبایی جزئی باشد، ممکن است نیاز به برداشتن مینای کمتری باشد.

در شرایط خاص، ممکن است بتوان لمینت های دندان را بدون تراشیدن مینای دندان قرار داد. این کار را می توان با استفاده از لمینت های خاصی انجام داد که از لمینت های سنتی نازک تر هستند و می توانند مستقیماً با حداقل حذف مینا یا بدون حذف مینای دندان به طور مستقیم به سطح دندان چسبانده شوند. با این حال ترجیح ما در کلینیک دکتر میلاد عشقی لمینت با تراش دندان است زیر در لمینت های بدون تراش یک لبه یا پله مانندی میان لمینت و دندان ایجاد میشود که مناسب برای باکتری ها و پلاک های غذایی برای جمع شدن است که این موضوع میتواند سلامت دهان و دندان را به خطر بیاندازد.

اگر اقدامات زیبایی بر روی دندان خود انجام داده اید حتما بخوانید: قیمت لمینت دندان

پیشنهاد ما

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی، باید به توصیه یک پزشک متخصص گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی خود تصمیم بگیرید و شیوه مناسب را انتخاب کنید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

این موضوع کاملا به خود مراجعه کننده بستگی دارد که تا آماده شدن روکش های سفارشی خود چه تصمیمی برای دندانها بگیرد.

فرآیند قرار دادن روکش های لمینت نباید دردناک باشد. ممکن است کمی ناراحت کننده باشد، اما دکتر میلاد عشقی تمام تلاشش را می کند تا تجربه شما را از نصب این روکش ها تا حد امکان راحت کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲