دندانپزشک

قیمت فلوراید تراپی چگونه محاسبه می شود؟

امتیاز دهید
غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه ما می توانند منجر به پوسیدگی دندانهای ما شوند. فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که برای جلوگیری از پوسیدگی ها به کمک ما می آید.
قیمت فلورایدتراپی
نمایش ویدیو درباره قیمت فلورایدتراپی چگونه محاسبه می شود

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

این درمان یکی از درمانهای مهم برای دندانپزشکی کودکان می‌باشد که برای بزرگسالان به خصوص آن ها که در معرض پوسیدگی هستند توصیه می‌شود. حساسیت دندان غیر معمول نیست و می تواند بسیار آزاردهنده باشد! غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه ما می توانند به ساییدگی و پارگی مینای دندان کمک کنند که منجر به حساسیت و حتی پوسیدگی می شود. فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که برای تقویت و محافظت از مینای دندان استفاده می شود.

فلوراید می تواند روند پوسیدگی را توقف و در برخی موارد حتی معکوس کند زیرا جایگزین مواد معدنی موجود روی سطح دندان ما می شود. بسیاری از محصولات مراقبت از دهان حاوی فلوراید هستند.

حتما بخوانید: فلوراید تراپی چیست؟

فلوراید تراپی یا وارنیش به درمانی گفته میشود که در آن ماده فلوراید بر روی سطح دندانها قرار داده میشود. اهمیت این درمان برای این است که از پوسیدگی ها جلوگیری کند ، در مواقعی که دندان پوسیده شده است فلوراید تراپی به کمک می آید و نتیجه پوسیدگی را برعکس می کند.

وارنیش فلوراید را به شکل ماده ای بسیار غلیظ  ارائه می دهند که با یک وسیله برس مانند بر روی دندانها به آرامی اعمال می شود.

فلوراید تراپی در مطب، فلوراید بسیار بیشتری نسبت به آنچه در خمیر دندان شما وجود دارد، دارند. اعمال آنها بر روی دندان فقط چند دقیقه طول می کشد. ممکن است از شما خواسته شود تا ۳۰ دقیقه پس از درمان از خوردن یا نوشیدن خودداری کنید تا فلوراید به طور کامل جذب شود.

سعی کنید همیشه تاریخچه سلامت کامل خود را به دندانپزشک خود بدهید تا بتواند درمان مناسب را برای شما انتخاب کند

فلوراید تراپی یک درمان لازم برای سلامت دهان و دندانها در چندین دهه بوده است. فلوراید از مینای سالم دندان حمایت می کند و با باکتری هایی که ممکن است به دندان ها و لثه ها آسیب برسانند مبارزه می کند. مینای دندان لایه محافظ بیرونی هر دندان است. فلوراید به ویژه در صورتی که در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان هستید مفید و ضروری است.

در مقالات انجمن دندانپزشکی توصیه شده است که فلوراید تراپی حرفه ای در مطب دندانپزشکی هر سه یا شش ماه یکبار بسته به سلامت دهان و دندان فرد ضروری است. ماندگاری فلوراید تراپی بسته به وارنیش فلورایدی که استفاده شده حداکثر تا شش ماه است.

فلوراید تراپی جزء درمان کوتاه دندانپزشکی است . فلوراید تراپی را میتوان در یک جلسه ای که حداکثر ممکن است یک ساعت طول بکشد انجام داد.

چون فلوراید تراپی درمان پیچیده ای نیست توصیه های زیادی هم ندارد تنها توصیه ای که میشود این است که بعد از انجام این درمانها حالاچه  برای کودک چه بزرگسال بهتر است تا دو ساعت چیزی خورده یا نوشیده نشود بنابراین مطمئن شوید که قبل از درمان غذای مناسب و آب به اندازه کافی دریافت کرده اید.

هزینه فلورایدتراپی بسته به عوامل مختلفی از جمله برند وسیله استفاده شده، محل عمل دندانپزشکی و میزان درمان مورد نیاز می تواند متفاوت باشد.

درمان های فلوراید در مطب معمولاً شامل استفاده از وارنیش فلوراید با غلظت بالا بر روی دندان ها می شود و به دنبال آن یک دوره زمانی که در طی آن به بیمار دستور داده می شود چیزی نخورد یا ننوشد. هزینه این نوع درمان بسته به موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشکی و مواد و تکنیک های خاص مورد استفاده می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، هزینه فلورایدتراپی معمولاً نسبتاً پایین است، به ویژه در مقایسه با سایر درمان های دندانپزشکی. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که هزینه بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد و بیماران باید همیشه با دندانپزشک خود مشورت کنند تا مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه درمانی را برای نیازهای فردی خود تعیین کنند.

فلوراید تراپی (هرفک)

۲۵۰/۰۰۰

پیشنهاد ما

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی، باید به توصیه یک پزشک متخصص گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی خود تصمیم بگیرید و شیوه مناسب را انتخاب کنید.

دکتر الخیرو

سوالات متداول

بلافاصله پس از فلوراید تراپی می توانید غذا بخورید یا بنوشید، اما توصیه می شود حداقل ۳۰ دقیقه قبل از خوردن یا نوشیدن صبر کنید. این به این دلیل است که فلوراید برای تاثیرگذاری به زمان نیاز دارد تا به دندان شما جذب شود.

خوردن یا نوشیدن خیلی زود پس از درمان می تواند میزان فلورایدی را که دندان شما قادر به جذب آن است کاهش دهد.

فلوراید با مقاوم‌تر کردن مینای دندان در برابر اسیدها از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند. آنها تجمع مواد معدنی سالم در مینای دندان را تسریع می کنند و باعث کاهش بیشتر پوسیدگی می شوند. حتی مطالعات نشان می دهد که در برخی موارد، فلوراید می تواند پوسیدگی شروع شده دندان ها را متوقف کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲