دندانپزشک

مراقبتهای پس از ترمیم دندان

4/5 - (5 امتیاز)
برای هر مشکل دندانی که فکرش را بکنید، یک روش ترمیم دندان وجود دارد. هنگامی که دندان هایتان را ترمیم کردید، این شما هستید که باید به درستی از آنها مراقبت کنید.
مراقبت های پس از ترمیم دندان
نمایش ویدیو درباره مراقبت های پس از ترمیم دندان

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

مراقبتهای پس از ترمیم دندان

ترمیم های دندان می تواند به شما کمک کند لبخندی را که از دست داده اید بازیابی کنید. لبخند بهبود یافته شما اعتماد به نفس شما را تقویت می کند زیرا دیگر لازم نیست نگران این باشید که دیگران در مورد ظاهر دندان های شما چه فکر می کنند. وضعیت دندان های شما یکی از اولین چیزهایی است که مردم در مورد شما متوجه می شوند. دندان‌های سالم شما را جوان‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهند، در حالی که دندان‌های آسیب دیده یا لکه‌دار آنطور که انتظار دارید شما را نشان نمیدهد.

خوشبختانه، تقریباً برای هر مشکل دندانی که فکرش را بکنید، یک روش ترمیم دندان وجود دارد. هنگامی که دندان های شما توسط دندانپزشک شما ترمیم شد، این شما هستید که باید به درستی از آنها مراقبت کنید.

خواندن این مطلب میتواند برای شما مفید باشد: ترمیم دندان با کامپوزیت

   نکات مهم

  • جهت ترمیم دندان‌های همرنگ مانعی جهت خوردن غذا وجود ندارد ولی توصیه می‌شود تا برطرف شدن بی حسی، غذاهای جویدنی میل نشود تا به بافت‌های نرم بی حس مثل زبان و گونه صدمه‌ای وارد نگردد.
  • جهت ترمیم‌های آمالگام (فلزی) تا حدود ۲ ساعت چیزی میل نشود و تا ۲۴ ساعت غذاهای سفت و محکم میل نگردد.
  • در ترمیم‌های همرنگ بهتر است تا ۲۴ ساعت اول از خوردن غذاهای رنگی مانند چای، شکلات و قهوه اجتناب شود و سیگار کشیده نشود.
  • از خوردن غذاهای سفت و شکننده مانند پسته، فندق، یخ، ته دیگ، آبنبات و شکلات‌های سفت با دندان ترمیم شده خصوصا در ترمیم‌های بزرگ اجتناب شود زیرا باعث شکستن ترمیم یا دیواره باقی مانده از دندان می شود.
  • رعایت بهداشت خصوصا مسواک زدن و کشیدن نخ دندان اهمیت فراوان دارد زیرا دندان‌های ترمیم شده می‌توانند مجددا پوسیده شوند.
  • ترمیم دندان مانند هر جسم دیگری عمر مفید دارد که معمولا بین ۵تا۸ سال متغییر است و باید نسبت به تعویض آن در زمان مناسب اقدام کرد.
  • با توجه به پیشرفت پوسیدگی، امکان وجود التهاب در مرکز دندان (پالپ) وجود داشته و به دنبال آن امکان افزایش حساسیت نسبت به گرما و سرما وجود دارد و معمولا این علائم حداکثر طی ۲-۳ هفته از بین می‌رود و در طی این مدت کافی است از تحریک بیش از حد دندان جلوگیری شده و غذاهای ولرم میل شود تا دوره نقاهت دندان طولانی تر نگردد ولی درصورت تداوم درد بیش از یک ماه و تشدید درد حتما به دندانپزشک جهت درمان ریشه مراجعه شود.
  • دندان‌های عصب کشی شده بشدت تضعیف و مستعد شکستن می‌باشند بنابراین حتی‌المقدور می‌بایست زودتر تراش و آماده‌سازی روکش برای چنین دندان‌هایی انجام پذیرد.

خواندن این مطلب میتواند برای شما مفید باشد: کامپوزیت یا آمالگام برای ترمیم دندان

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

پس از ۳۵ سال، دندان ترمیم شده ظاهر اولیه خود را از دست می دهد و در مقایسه با دندان های طبیعی برجسته می شود. علاوه بر این، انقباض طبیعی برای مواد رخ می دهد که منجر به ظاهر شدن یک مرز قابل مشاهده بین ناحیه ترمیم و دندان طبیعی می شود. بنابراین، تعویض ترمیم ضروری است. روش تعویض مانند خود ترمیم است، محدودیت های غذایی و توصیه های بهداشتی بعد از ترمیم یکسان باقی می مانند.

این یک عارضه تا حدی طبیعی است و بهتر است کم کم به آن عادت کنید اما اگر این درد شدید است حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.

۴/۵ - (۵ امتیاز)

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲