دندانپزشک

قیمت طراحی لبخند چگونه محاسبه میشود؟

امتیاز دهید
بعد از رویا پردازی درباره‌ی یک لبخند زیبا و بدون نقص مهمترین اقدام طراحی و اجرای آن میباشد که بزرگترین سوال آن نحوه محاسبه قیمت طراحی و اصلاح طرح لبخند می‌باشد.
قیمت طراحی لبخند
نمایش ویدیو درباره قیمت طراحی لبخند دندان

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

شما در رویاپردازی خود با یک لبخند بهبودیافته به چه شکلی هستید؟

به احتمال زیاد، ممکن است از لبخندی که برایتان جذاب است، تصویر ذهنی گرفته باشید و به این فکر کرده باشید که اگر همان لبخند را داشتید، زندگی شما چگونه خواهد بود.

یا شاید فقط به آینه یا سلفی خیره شده اید و مواردی را که می خواهید در مورد دندان های خود بهبود ببخشید فهرست کرده اید و سوالی به ذهن شما میرسد که هزینه این اصلاح ها چگونه محاسبه میشوند. ما در این صفحه سعی داریم که شمارا با نحوه محاسبه این درمانها آشنا کنیم.

طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند به فرآیند برنامه ریزی برای استفاده از روش های زیبایی اطلاق می شود که بر اساس ویژگی های منحصر به فرد دهان و صورت هر مراجعه کننده ، لبخندی زیبا و دلپذیر تر ایجاد می کند. این فرآیند می تواند شامل روش های مختلفی از جمله ایمپلنت،روکش، سفید کردن دندان، لیفت لب و حتی جراحی افزایش طول تاج باشد. لبخند بازتاب مهمی از خود فرد است که می تواند احساسات مختلفی را به اطرافیانش منتقل کند. بنابراین، برای دندانپزشک زیبایی مهم است که لبخند را بر اساس پارامترهای یک لبخند ایده آل برای مراجعه کننده طراحی و لبخند را زیباتر کند.

چندین ویژگی دندان و لبخند وجود دارد که دندانپزشک زیبایی می تواند با استفاده از طراحی لبخند آنها را اصلاح کند. این مسائل در واقع در اولین ملاقات شما با دندانپزشک برای اصلاح لبخند مورد بحث قرار می گیرد. در زیر برخی از مشکلات دندانها برای اصلاح طرح لبخند آمده است:

دندان های کج

دندان هایی که به درستی تراز و صاف شده اند تاثیر زیادی بر لبخند دارند. اما در مورد همه اینطور نیست. اکثر افراد دارای دندان های ناهم تراز هستند که می تواند دلیلی برای خجالت موقع لبخند باشد. دندان هایی که پیچ خورده، روی هم افتاده و شلوغ هستند معمولاً به عنوان دندان های کج شناخته می شوند. در بیشتر موارد، دندان های جلویی پایین بیشترین آسیب را دارند. آنها را می توان به درستی تراز کرد و با استفاده از بریس ها (نامرئی یا معمولی) صاف کرد. برای نتایج سریعتر، دندانپزشک ممکن است ونیرها را پیشنهاد کند.

شکستگی یا پریدگی دندان

بسته به میزان آسیب، آنها را می توان با استفاده از گزینه های درمانی مانند تاج ، کامپوزیت، روکش های لمینت و موارد دیگر ترمیم کرد.

از دست دادن دندان

از دست دادن دندان بدترین شکل لبخند ناقص است. ممکن است به دلیل سهل انگاری در بهداشت دهان و دندان یا حوادث ایجاد شود. فضاهای از دست رفته در قوس را می توان با استفاده از ایمپلنت یا بریج دندان اصلاح کرد.

فاصله میان دندانها 

برخی افراد فضای بیشتری بین دندان ها دارند. این شکاف ها علاوه بر نامناسب بودن، منجر به مشکلات سلامتی نیز می شود. شکاف ها را می توان با استفاده از روکش ها، کامپوزیت و بریس های نامرئی کاهش داد.

لبخند لثه ای

این را می توان به راحتی با جراحی افزایش طول تاج دندان اصلاح کرد که در زمان لبخند به جای لثه قسمت بیشتری از دندانها دیده شود.

لب ها، گونه ها و لبخند پرتر

با استفاده از روش‌های خاصی مانند ارتودنسی و جراحی فک و صورت می‌توان صورت پیر یا نامتناسب را بهبود بخشید.

این قیمت برای هر مراجعه کننده ای که میخواهد لبخند خود را اصلاح کند متغیر است و تفاوت های زیادی وجود دارد. اما اگر کسی میخواهد هزینه را بفهمد اول باید مرحله طراحی اصلاح لبخند را طی کند و سپس دندانپزشک درمانهایی که نیاز است را تایین میکند که هزینه این درمانها و هزینه طراحی لبخند میشود هزینه کلی اصلاح طرح لبخند.

طرح درمان زیبایی شامل چندین روش ترمیمی و زیبایی است. در زیر لیستی از کارهایی است که دندانپزشک برای شکل دادن و زیباتر کردن لبخند شما انجام می دهد.

سفید کردن دندان:

دندان های ما ممکن است به دلایل زیادی از جمله نوشیدن قهوه، سیگار کشیدن، مصرف الکل و بسیاری موارد دیگر لکه دار شوند. حتی افزایش سن می تواند منجر به تغییر رنگ دندان ها شود. سفید کردن دندان فرآیندی است که در آن رنگ دندان ها بازیابی می شود تا آنها را براق و درخشان کند. این می تواند به دو صورت باشد: یا بلیچینگ در مطب یا بلیچینگ خانگی. بر اساس بودجه شما و سایر عوامل، دندانپزشک درمان مناسب را برای شما انتخاب می کند.

روکش ها:

ونیرها پوسته های نازکی همرنگ دندان هستند که به دندان (قسمت جلویی) متصل می شوند. آنها معمولاً با استفاده از موادی مانند سرامیک یا رزین کامپوزیت ساخته می شوند. می توان از آنها برای پر کردن فضای بین دندان ها، پوشاندن دندان های لکه دار، بد شکل یا کج استفاده کرد.

ارتودنسی:

ارتودنسی ها یکی از بهترین و ماندگارترین روش ها برای ترمیم دندان های شلوغ و کج است. با گذشت سال ها، بریس ها بسیار کوچکتر شده اند و کمتر دیده می شوند. اگر هنوز در مورد دید بریس ها نگران هستید، می توانید بریس شفاف را امتحان کنید. آنها بسیار محتاط هستند و با رنگ دندان ترکیب می شوند.

 تاج ها:

اگر دندان شما نیاز به تغییرات چشمگیرتری دارد، تاج ها بهترین گزینه هستند. این گزینه زمانی توسط دندانپزشک انتخاب می شود که روکش های لمینت و کامپوزیت نتوانند نتیجه مطلوب را ارائه دهند. در این فرآیند قسمت بیرونی تاج برداشته شده و تاج سفارشی روی آن قرار می گیرد.

 تناسب دندان:

یک لبخند دلپذیر دارای نسبت صحیح دو دندان مرکزی غالب و با نسبت عرض به طول (۴ به ۵) است. این نسبت دندان های دیگر را از نظر طول و عرض هدایت می کند. از نظر زیبایی شناختی، این لبخند بسیار متعادل تر و کامل تر به نظر می رسد. گاهی هیچ تناسبی میان دندانها نیست و دندانها بد شکلی زیادی دارند و خیلی بد رشد کرده اند که در این مواقع حتی شاید نیاز به جراحی های فک و صورت باشد.

 بازسازی لثه:

در بین عوامل اصلاح لبخند، بسیار مهم است که اندازه و شکل دندان ها باید متناسب با لثه باشد. در غیر این صورت، لبخند عالی به نظر نمی رسد. به خصوص برای افرادی که لثه‌هایشان بیش از حد پوشانده می‌شود، این درمان بهترین است. این روش دندانپزشکی زیبایی خط لثه ناهموار را از بین می برد.

قیمت تکنیک های مورد استفاده در طراحی لبخند چگونه محاسبه می شود؟

معاینه و مشاوره اولیه (عمومی و تخصصی)

اسکن داخل دهانی (در صورت لزوم)

رایگان

رایگان

ارتودنسی ثابت دو فک

ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان

ارتودنسی ثابت دو فک به همراه جراحی

ارتودنسی ثابت تک فک

ارتودنسی به همراه دندان نهفته

ارتودنسی با براکت‌های شفاف سرامیکی

۲۵/۰۰۰/۰۰۰

۲۷/۰۰۰/۰۰۰

۳۲/۰۰۰/۰۰۰

۱۶/۰۰۰/۰۰۰

۲۶/۰۰۰/۰۰۰

۳۵/۰۰۰/۰۰۰

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر تکنیک لایرینگ

لمینت

بلیچینگ هر دوفک

۱/۷۰۰/۰۰۰ _ ۲/۲۰۰/۰۰۰

۲/۵۰۰/۰۰۰

۶/۰۰۰/۰۰۰ _ ۵/۰۰۰/۰۰۰

۸/۰۰۰/۰۰۰ _ ۶/۰۰۰/۰۰۰

ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت icx

ایمپلنت megagen

ایمپلنت بایوتم

ایمپلنت آویتا

۲۲/۰۰۰/۰۰۰

-----------

۱۶ ۱۵ میلیون

۱۴ ۱۳ میلیون

--------

شما میتوانید با مراجعه به صفحه قیمت و تعرفه های دندانپزشکی از تمام تعرفه های ما آگاه شوید.

مراحل اصلاح طرح لبخند را میتوان به طور کل به دو مرحله تقسیم کرد: طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند که در مرحله طراحی لبخند باید با استفاده از روش های دستی یا دیجیتال لبخند طراحی شود و نتیجه را مراجعه کننده ببیند و سپس در اصلاح طرح لبخند با استفاده از درمانهای مورد نیاز لبخند فرد اصلاح میشود.

 خیر فقط دندانهایی که در زمان لبخند زدن معلوم میشوند باید در اصلاح طرح لبخند معلوم شوند.

این موضوع بسته به تعداد دندانهایی دارد که موقع لبخند مراجعه کننده معلوم میشوند اما تعداد معمول دندانها برای اصلاح ، ده دندان در فک بالا و ده دندان در فک پایین است که این تعداد در بعضی موارد به هشت دندان هم میرسد.

پیشنهاد ما

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی، باید به توصیه یک پزشک متخصص گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی خود تصمیم بگیرید و شیوه مناسب را انتخاب کنید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

تغییر شکل لبخند بسته به هر فرد ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. اگر دندان ها و لثه های شما سالم هستند، باید حدود سه تا چهار هفته طول بکشد.

اگر به لیفت لثه نیاز دارید، باید منتظر بمانید تا لثه ها سالم و ترمیم شوند. این ممکن است حدود هشت تا ده هفته طول بکشد تا کار بر روی طراحی لبخند شروع شود.

اگر در حال انجام ایمپلنت هستید، حدود ۶ ماه طول می‌کشد تا ایمپلنت‌ها در استخوان ادغام شوند و امکان بهبودی لثه‌ها فراهم شود. بنابراین فرایند اصلاح طرح لبخند ممکن است برای هرکس متفاوت  باشد . برای فهمیدن زمان این فرایند باید لبخند شما طراحی و درمانهای مورد نظر انتخاب شوند سپس دندانپزشک میتواند زمان تقریبی را تخمین زند.

در طول درمان یا مشاوره طراحی لبخند، مهم است که در مورد انتظارات در مورد لبخند جدید خود واقع بین باشید. اگر مورد شما کمی پیچیده است، ممکن است زمان بیشتری و چندین مرحله طول بکشد. قبل از امتحان کردن درمان، مطمئن شوید که شما و دندانپزشکتان با نتایج مورد انتظار موافق هستید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲