دندانپزشک

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۲ و شرایط اقساط با چک

4.9/5 - (33 امتیاز)
قیمت ایمپلنت های دندانی احتمالا مقرون به صرفه تر از آن است که فکر می کنید ما شما را تشویق می کنیم که به هزینه ایمپلنت دندان به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید.
قیمت ایمپلنت دندان
نمایش ویدیو درباره قیمت ایمپلنت دندان چگونه محاسبه می شود

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

راهنمای مشاهده ویدئو

۰:۲۰ – ایمپلنت دندان چیست؟

۱:۱۰ – قیمت ایمپلنت دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

۱:۴۳ – بازسازی استخوان فک چیست؟

 ۲:۴۶ – سینوس لیفت چیست؟

 ۳:۴۰ – ایمپلنت فوری چیست و چه تاثیری در هزینه آن دارد؟

۵:۰۰ – تاثیر روکش دندان بر قیمت ایمپلنت چیست؟

۵:۳۴ – بهترین ایمپلنت دندان کدام است؟

۶:۱۳ – رایج‌ترین ایمپلنت در ایران کدام است؟

۷:۲۷ – مهمترین معیارها در انتخاب برند ایمپلنت چیست؟

۸:۲۲ – تفاوت قیمت ایمپلنت در دندان‌های قدامی و خلفی در چیست؟

۹:۰۰ قیمت ایمپلنت کامل فک چگونه محاسبه می‌شود؟

اشتراک گذاری با دوستان:

قیمت ایمپلنت با تخفیف

تعرفه ایمپلنت دندان

توجه: همه تعرفه‌ها با احتساب روکش زیرکونیوم (تمام سرامیک) می‌باشد.

ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت icx

ایمپلنت megagen

ایمپلنت بایوتم

ایمپلنت آویتا

۲۲/۰۰۰/۰۰۰

-----------

۱۶ ۱۳ میلیون

۱۴ ۱۲ میلیون

--------

هزینه ایمپلنت شامل ۵۰ درصد هزینه جراحی و ۵۰ درصد هزینه پروتز دندان (روکش ) می‌شود.

قیمت روکش‌های ایمپلنت

ایمپلنت یک خدمات برای جایگیزینی دندان در جراحی دهان و دندان میباشد. برای آگاهی بیشتر نسبت به قیمت گذاری ایمپلنت، قیمت روکش‌های آن به شرح زیر میباشد. که در قیمت ایمپلنت ما با احتساب روکش زیرکونیوم محاسبه شده است.

روکش زیرکونیوم

روکش PFM

۳/۵۰۰/۰۰۰

۲/۰۰۰/۰۰۰

توجه: هزینه‌ها به تومان می‌باشد.

ایمپلنت دندان اقساطی

شرایط پرداخت اقساط با چک برای ایمپلنت دندان

ایمپلنت ۳ واحد به بالا

۳۰ درصد کل هزینه جراحی و پروتز به صورت نقد دریافت میشود و جراحی شامل فیکسچر+بازسازی+سینوس لیفت و پروتز شامل روکش اصلی+پنتیک میشود الباقی در ۶ فقره چک تسویه میگردد
چک ها به صورت ۳۰ روز بعد از جراحی، ۶۰ روز بعد از جراحی، ۹۰ روز بعد از جراحی، ۱۲۰ روز بعد از جراحی، ۱۵۰ روز بعد از جراحی، ۱۸۰ روز بعد از جراحی اخذ می‌گردد
در صورت تحویل تمامی چک‌ها شامل گارانتی قیمت می‌شود
در صورت عدم تحویل چک ها کل مبلغ جراحی به صورت نقد قابل پرداخت می‌باشد و بخش پروتز شامل گارانتی قیمت نمی‌باشد.
مبالغ دریافتی عینا از روی تعرفه و بدون سود محاسبه و اخذ میگردد

ایمپلنت ۱ الی ۲ واحد

۵۰ درصد جراحی{بخش پروتز(روکش) جداگانه محاسبه میشود}به صورت نقد و جراحی شامل فیکسچر+بازسازی+سینوس‌لیفت می باشد ۵۰ درصد الباقی بخش جراحی یک فقره چک ۳۰ روزه
کل بخش پروتز در ۲ فقره چک یک چک ۹۰ روز بعد از جراحی یک چک ۱۲۰ روز بعد از جراحی
در صورت تحویل تمامی چک‌ها شامل گارانتی قیمت می‌شود
در صورت عدم تحویل چک ها کل مبلغ جراحی به صورت نقد قابل پرداخت می‌باشد و بخش پروتز شامل گارانتی قیمت نمی‌باشد.
مبالغ دریافتی عینا از روی تعرفه و بدون سود محاسبه و اخذ میگردد

شاید برای اینکه درمان خود را بشناسید برای شما مفید باشد: ایمپلنت یا بریج دندان

در ظاهر، ایمپلنت های دندانی فوق العاده گران به نظر می رسند، به خصوص زمانی که با سایر روش های کاشت دندان مقایسه شوند. با این حال در مقایسه با پروتزها و بریج ها که به طور معمول باید هر ۵ تا ۱۰ سال یکبار تعمیر یا تعویض شوند، هزینه‌های روی آوردن به ایمپلنت‌ که می‌تواند یک عمر دوام داشته باشد مناسب‌تر به نظر می‌آید در نسبت قیمت بریج دندان با مدت زمان ماندگاری این درمان. ایمپلنت‌ها همچنین از تحلیل استخوان فک شما جلوگیری می کنند که در صورت خالی بودن جای دندان در فک، بقیه دندان های موجود شما شروع به لق شدن خواهند کرد بنابراین پس از از بین رفتن یک دندان، دندان های دیگر خود را نیز از دست خواهید داد. نگه داشتن بقیه دندان ها در دهان با انجام ایمپلنت می‌تواند مقرون به صرفه باشد.

ایمپلنت را یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید، نه به عنوان هزینه.

اما برای پاسخ  به سوال “چگونه هزینه ایمپلنت دندان محاسبه می‌شود؟ “ ابتدا باید بدانیم که ایمپلنت دندان چیست و قیمت ایمپلنت دندان به چه عوامل متعددی بستگی دارد.

شاید برای اینکه درمان خود را بشناسید برای شما مفید باشد: ایمپلنت کل فک

قیمت ایمپلنتجراحی ایمپلنت دندان روشی است که ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند و دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان‌های مصنوعی جایگزین می‌کند که بسیار شبیه به دندان‌های واقعی هستند. جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتزها یا بریج‌‌ها باشد. نحوه انجام جراحی ایمپلنت دندان به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد و ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین درمان جانبی نیز باشد مانند فرآیند پیوند استخوان، از آنجایی که پیوند استخوان به زمان نیاز دارد، این روند می تواند چندین ماه طول بکشد. در واقع ایمپلنت های دندانی با جراحی در استخوان فک شما قرار می گیرند  که به عنوان ریشه دندان های از دست رفته عمل کنند.

 

 

 

به طور کلی میتوان عوامل زیر را در ایمپلنت تاثیرگذار دانست که در ادامه به هزینه‌های جانبی ایمپلنت مفصل‌تر میپردازیم.

جنس ایمپلنت: معمولا در ایمپلنت دندان، ریشه دارای جنس تیتانیوم و روکش هم سرامیکی می‌باشد که توسط پیچ کوچکی این دو قطعه را به هم وصل می‌شوند که گاهی به دلیل مشکلات شرایط متفاوتی دارد که می‌تواند قیمت را افزایش دهد.

تعداد ایمپلنت‌ها: تعداد دندان های جایگزین نیز بر هزینه برنامه درمانی شما تأثیر می گذارد. جایگزینی یک دندان با یک روکش دندانی تنها، هزینه کمتری نسبت به ترمیم یک ردیف دندان کامل دارد.

درمان‌های جانبی: به طور مثال اگر دارای عفونت‌ مانند بیماری لثه و … هستید، ممکن است روند درمان کمی پیچیده شود. این عفونت‌ها می‌توانند باعث خرابی ایمپلنت‌ها شوند که روند درمان را متفاوت می‌کند. در ضمن برخی از بیماران پس از از دست دادن دندان، حجم بافت نرم و تراکم استخوانی خود را به میزان قابل توجهی از دست می‌دهند و برای قرار دادن موفقیت آمیز ایمپلنت دندان، به پیوند استخوان فک نیاز دارند.

ضمنا در نظر داشته باشید از ایمپلنت برای بریج یا همان پل دندان نیز استفاده میشود و شما میتوانید با مراجعه به مقاله قیمت بریج دندان از قیمت و جزییات این درمان آگاه شوید.

برای انجام ایمپلنت دندان باید به این هزینه‌های جانبی نیز دقت داشت. گاهی جراحی ایمپلنت دندان نیاز به اقدامات جانبی دارد. هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید.

درمان جانبی ایمپلنت دندان

هزینه کشیدن دندان

در لیست هزینه ایمپلنت دندان باید هزینه کشیدن دندان را نیز قید کرد زیرا بسیاری از افراد برای کشیدن دندان و بلافاصله کاشت دندان به ما مراجعه می‌کنند.

هزینه جراحی سینوس لیفت

گاهی ممکن است استخوان فک برای ایمپلنت مناسب نباشد که برای ازبین بردن این مورد از جراحی سینوس لیفت استفاده می‌شود. سینوس لیفت پیوند استخوانی است که با این روش استخوان فک بالا افزایش پیدا کرده و جا برای کاشت دندان باز می‌شود.

هزینه پیوند استخوان (بازسازی استخوان)

اگر مدت زیادی است که دندان خود را از دست داده‌اید (بیش از یک سال) پیش از ایمپلنت دندان احتمالا نیاز به پیوند استخوان دارید تا کاشت موفقی بروی استخوان فک داشته باشید، در غیر این صورت امکان دارد ایمپلنت پس از مدتی با مشکل مواجهه شود. هزینه پیوند استخوان متغیر بوده و به نوع پیوند بستگی دارد.

قیمت انواع برند ایمپلنت

در نهایت یکی از مهمترین مراحل درمان ایمپلنت برای شما انتخاب برند مناسب میباشد که تلاش کرده‌ایم در ادامه تا حد امکان شما را برای این انتخاب یاری کنیم.

ایمپلنت‌های مختلفی در سراسر جهان تولید می‌شوند و تفاوت‌هایی در ساختار و جنس باهم دارند. دندانپزشکی دکتر میلاد عشقی از پنج برند ایمپلنت استفاده میکند که در ادامه با توجه به کشور هر برند به شرح آنها میپردازیم.
سوئیسی، کره‌ای، آلمانی و ایرانی;

همچنین بخوانید: مقایسه ایمپلنت کره‌ای و سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی

سوئیس یکی از کشورهای پیشرو در تکنولوژی ساخت ایمپلنت های دندانی است. کشور‌های کمی در ساخت ایمپلنت دست دارند زیرا ساخت ایمپلنت نیاز به داشتن فناوری ویژه ای دارد. سوئیس سابقه زیادی در ساخت ایمپلنت دندان دارد و روش های نوآودانه‌ای را در این زمینه ابداع کرده که در نوع خود منحصر به فرد است.

ایمپلنت اشترومن

اشترومن یا iti که در کشور ما به iti بیشتر شناخته می شود که شناخته شده ترین برند ایمپلنت سوئیسی است. این برند جزء یکی از سه برند برتر جهانی می باشد. کیفیت بالای مواد اولیه و مهندسی دقیق در ساخت این برند توانسته این شرکت و تمام محصولاتشان که طبق استانداردهای جهانی ساخته می شود را به این جایگاه برساند و به همین دلیل  ایمپلنت‌ های ساخت این کشور از ماندگاری و طول عمر بالایی هم برخوردارند که احتمال خراب شدن و آسیب دیدن آن را بسیار کم می کند البته باید ازعان داشت این ویژگی ها باعث شده این نوع ایمپلنت قیمت بالایی  هم داشته باشد.

ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی مدل ها و مارک های مختلفی دارد که  قیمت های متفاوتی هم دارند و می‌توان این کشور را یکی از کشورهای پیشرو در تولید ایمپلنت دندانی دانست.

ایمپلنت icx

برترین مارک و برند ایمپلنت آلمانی، ایمپلنت ICX  میباشد که مورد استفاده بسیاری از متقاضیان قرار می گیرد و ضمن کیفیت عالی که دارد هزینه این ایمپلنت آلمانی  یعنی ایمپلنت ICX نیز به نسبت با ایمپلنت سوییسی مناسب و مقرون بصرفه تر می باشد.

ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت‌های کره ای در سال های اخیر اکثر بازار ایران را در دست گرفته اند و با توجه به قیمت مناسب و قطعات در دسترس ، مورد استفاده اکثر دندانپزشکان و متخصصان دندانپزشکی می باشد. البته باید در نظر داشت که برند ایمپلنت های کره ای مانند سایر محصولات کشورهای دیگر جنس خوب و جنس نامناسب دارند که باید در انتخاب آن دقت شود.

ایمپلنت megagen

مگاژن یکی دیگر از انواع  برندهای به نسبت با کیفیت ایمپلنت بوده است. ایمپلنت مگاژن تحت عنوان یک برند بین المللی شناخته شده است که در عرصه صادرات نیز بسیار فعال می باشد. این محصول تحت لیسانس کشور آلمان با دقت و ظرافت بالا تولید می شود و جزء ایمپلنت های با کیفیت محسوب می شود. مگاژن با کسب موفقیت بالا در کشور ایران محبوبیت زیادی را برای خود کسب کرده است.

ایمپلنت evidence

بزرگترین مزیت این ایمپلنت قیمت  ارزان آن می باشد که به نسبت با دیگر ایمپلنت ها مناسب تر است. در حقیقت این مورد باعث محبوبیت بالای این برند و اکثر ایمپلنت های کره ای در ایران شده است. همین محبوبیت بالا نیز به عنوان یکی از مزایای این برند به حساب می آید زیرا باعث می شود تا ایمپلنت های کره ای در بازار در دسترس باشند که البته باید ضمن قیمت، پیشنهاد پزشک و کیفیت ایمپلنت را نیز مدنظر داشت.

ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت ایرانی دارای کیفیت و دوام مورد قبولی هستند. اما نمی‌توان آنها را در سطح برندهای خارجی دانست البته  باید توجه داشت که قیمت آنها مقرون‌به‌صرفه بوده و به راحتی در دسترس است.

ایمپلنت آویتا

ایمپلنت‌های آویتا باکیفیت بوده و با قیمت مقرون به صرفه‌ای وارد بازار می‌شود. این ایمپلنت در آزمایشگاه‌های مرجع سوئیس و دانشگاه‌های برتر ایران مانند دانشگاه شریف و امیرکبیر تمامی تست‌های مربوطه را پشت سر گذاشته است اما پایین بودن سطح کیفی آن در نسبت با نمونه‌های خارجی یک واقعیت انکار نشدنی است.

شاید خواندن این مطلب برای شما مفید باشد: مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

بین ایمپلنت های دندانی فوری و معمولی تفاوت هایی وجود دارد، چه از نظر روش عمل، چه از نظر زمان لازم برای تکمیل فرآیند ایمپلنت دندان و هر یک از این شیوه‌ها دارای مزایا و معایب خاص خودش است و از نظر هزینه در انجام این خدمت، به نسبت شرایط  بیمار و تجویز دکتر متخصص می‌تواند هزینه متفاوتی داشته باشد که شما میتوانید با گذاشتن شماره خود در فرم رزرو ما، از مشاوره تخصصی ما بهره‌مند شده و از هزینه‌های کامل درمان خود باخبر شوید.
میتوانید با مراجعه به جدول قیمت از حدود قیمت درمان خود با برندهای مختلف آشنا شوید.

به علت مصرف مواد اولیه و پیچیدگی بیشتر، قیمت ایمپلنت کامل دندان در نسبت به سایر ایمپلنت‌ها دارای قیمت بالاتری است، یعنی قیمت ایمپلنت کامل دندان جزو گرانقیمت‌ ترین خدمات حوزه دندان در دنیای پزشکی است.برای بررسی دقیق قیمت پیشنهاد میکنیم از طریق فرم موجود در این مطلب شماره تماس خود را بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

هزینه ایمپلنت جلو به طور کلی با دندان آسیابی فرقی ندارد اما گاهی به دلیل جای خالی دندان جلویی و تاثیر آن بر زیبایی ممکن است ایمپلنت فوری انجام شود که درنتیجه هزینه این ایمپلنت دندان بیشتر می‌شود.

مراجعه به پزشک

به طور کلی هزینه کل ایمپلنت های دندانی بسته به شرایط هر مراجعه کننده بسیار متفاوت می‌باشد. برخی به ایمپلنت تنها نیاز دارند در حالی که برخی دیگر ممکن است به درمان‌های متفاوتی نیاز داشته باشند. بهترین راه برای اطلاع از هزینه ایمپلنت این است که یک مشاوره با پزشکان ما داشته باشید. پس از مشاوره، دقیقاً می‌دانید که چه کاری باید انجام شود و کل هزینه ها چقدر خواهد بود. 

در مرکز دندانپزشکی دکتر میلاد‌ عشقی سعی ما بر ارائه بهترین کیفیت خدمات در کنار بهترین  قیمت همراه با ضمانت می باشد ما به شما اطمینان می‌دهیم که می توانید با خیالی آسوده کاشت دندان خود را به ما واگذار کنید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

درد ایمپلنت دائمی نیست و به صورت موقت بوده است. بعد از مدت زمانی که ایمپلنت با استخوان فک جوش بخورد از درد کم می‌شود و به مرور از بین میرود به طور معمول زمان درد بعد از کاشت ایمپلنت در حدود ۱۰ الی ۱۵ روز میباشد و بستگی به سن و شرایط بیمار دارد.

زمانی که ایمپلنت درون استخوان فک قرار داده می‌شود باید استخوان فک بر روی سطح ایمپلنت رشد کند و آن را در بر بگیرد. در صورتی که توانایی طبیعی برای ترمیم دچار مشکل شود و یا ایمپلنت تحت فشار قرار بگیرد، جوش خوردن استخوانی به درستی صورت نخواهد گرفت و میتواند دلیل لق شدن ایمپلنت باشد. که برای رفع آن حتما به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

فاصله بین کشیدن دندانی که خراب شده و ایمپلنت می تواند کوتاه و یا طولانی باشد. در بعضی از موارد هنگامی که دندان کشیده می شود، بلافاصله ایمپلنت دندان در همان حفره به وجود آمده کاشته می شود. توجه داشته باشید که در بیشتر مواقع بین ۳ تا ۶ ماه نیاز است تا عمل ایمپلنت با موفقیت بالا صورت بگیرد. بهتر است که زمان بین کشیدن و کاشت دندان بیشتر از ۶ ماه نشود و اگر یک سال از کشیدن دندان گذشته باشد و قصد کاشتن ایمپلنت داشته باشید، ممکن است که به دلیل تحلیل رفتن لثه و استخوان فک، کاشت ایمپلنت با مشکل مواجه شود و به درمان ‌های جانبی نیاز است.

۴.۹/۵ - (۳۳ امتیاز)

۱۱ پاسخ

  1. سلام
   چون پشتیبانی ایمپلنت های کره ای در ایران بهتر انجام میشه، به همین دلیل از ایمپلنت کره ای بیشتر استفاده میشه و داخل مجموعه ما از برند های مگاژن و بایوتم کره استفاده میشه …

  1. سلام دوست عزیز شما میتونید از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید:

   ۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

   همینطور با کلیک روی دایره ارتباط در پایین صفحه میتونید ارتباط سریعتری رو با پشتیبان های ما برقرار کنید.

 1. با سلام بنده ۵ ماه قبل یکی از دندان رو کشیدم دکتر گفت بعد ۴ الی ۵ ماه ایمپلنت میشه الان ک رفتم عکس تشخیص داده باید اول جراحی فک بشه چونکه استخوان خیلی پایین اومده تنها واسه این هزینه ی به مبلغ ۸ میلیون خواسته آیا بنظرتون نیازع این؟

  1. سلام بله خیلی مواقع متاسفانه بعد از کشیدن دندان شاهد تحلیل های شدید استخوان میشیم
   و این تحلیلها فضای مناسب برای ایمپلنت را محدود می کند و ترجیح اول بازسازی استخوان و تبدیل عرض و ارفاع استخوان به حالت مطلوب و سپس جراحی ایمپلنته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی