دندانپزشک

قیمت بریج (پل) دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

3/5 - (3 امتیاز)
اگر دندان های از دست رفته از جمله دندان های جلویی دارید، بریج دندان می تواند به بازیابی ظاهر و عملکرد دندان های شما کمک کند .
قیمت بریج (پل) دندان
نمایش ویدیو درباره ویدیو قیمت بریج (پل) دندان

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

اگر دندان های از دست رفته از جمله دندان های جلویی دارید، بریج دندان می تواند به بازیابی ظاهر و عملکرد دندان های شما کمک کند . شکافی که توسط دندان از دست رفته ایجاد شده است، توسط این پروتز دندان که روی دندان های مجاور سوار می‌شود را پر می کند. بریج های دندانی توسط دندان های طبیعی یا ایمپلنت ها پشتیبانی می شوند که ایمپلنت ها از زیر مجموعه جراحی دهان و دندان میتوانند بجای ریشه دندان شما عمل کنند و بخش پروتزی به صورت بریج برای شما آماده شود، در ضمن شما میتوانید با یک متخصص دندانپزشک صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا بریج دندان برای شما مناسب است یا خیر اما ما در این مقاله سعی میکنیم اطلاعات مفیدی را برای آگاهی شما از این درمان آماده کنیم.

اگر ایمپلنت دندان انجام داده اید یا میخواهید انجام دهید حتما سر بزنید: مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

بریج دندان بر پایه دندانبریج دندانی یک از درمانهای رایج دندانپزشکی است که از یک یا چند دندان مصنوعی ساخته شده از رزین یا پورسلین تشکیل شده است که جایگزین دندان های طبیعی از دست رفته می شود. بریج که اغلب به عنوان جایگزین، دندان مصنوعی یا پروتز جزئی شناخته می شود، به تاج هایی متصل می شود که بریج را به دندان های طبیعی متصل می کند. روکش ممکن است دو یا چند دندان را بپوشاند تا به درستی بریج را محکم کند و دندان های مصنوعی را در جای خود نگه دارد. اگر دندان‌های طبیعی در دسترس نباشند، دندانپزشک شما ممکن است ایمپلنت دندان را در دو طرف برای نگه داشتن بریج در جای خود توصیه کند.

دو نوع بریج دندان وجود دارد:

سنتی(دندانی)

بر پایه ایمپلنت

بریج دندان سنتی ( پل دندانی)

بریج دندانی سنتی شامل یک دندان مصنوعی است متصل به دو روکش که توسط روکش‌های دندانی که روی هر یک از دندان‌های پایه اطراف جای خالی دندان چسبانده شده‌ است، در جای خود ثابت می‌شوند. بریج سنتی محبوب ترین نوع بریج دندان است و زمانی میتوان از آن استفاده کرد که دندان های طبیعی در دو طرف شکاف ایجاد شده توسط جای خالی دندان وجود داشته باشد.

پل دندانی با پشتیبانی از ایمپلنت

همانطور که از نام آن مشخص است، بریج های دارای ایمپلنت از ایمپلنت های دندانی برای قرار گرفتن روکش های اطراف دندان از دست رفته استفاده می کنند. معمولاً برای هر دندان از دست رفته یک ایمپلنت از طریق جراحی قرار می گیرد و این ایمپلنت ها پل یا بریج دندان را در موقعیت خود نگه می دارند. 

یک پل بر پایه ایمپلنت که قوی ترین و پایدارترین سیستم در نظر گرفته می شود، معمولاً به دو عمل جراحی نیاز دارد:

یکی برای قرار دادن ایمپلنت ها در استخوان فک

جراحی دوم برای قرار دادن پل یا بریج دندان

ممکن است چند ماه طول بکشد تا این روش به طور کامل به پایان برسد.

شاید برای اینکه درمان خود را بشناسید برای شما مفید باشد: ایمپلنت یا بریج دندان

هزینه بریج دندان بسته به عوامل مختلفی مانند تعداد دندان های جایگزین شده، نوع بریج مورد استفاده، مواد مورد استفاده برای ساخت بریج، محل عمل دندانپزشکی و تجربه دندانپزشک می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی هزینه بریج دندان با جمع هزینه های اجزای زیر محاسبه می شود:

آماده سازی دندان های پایه و یا ایمپلنت دندان:

دندان های دو طرف فضای دندان از دست رفته باید برای نگه داشتن بریج آماده شوند. این ممکن است شامل برداشتن مقداری از مینای دندان و شکل دادن به دندان برای دریافت بریج باشد. هزینه این آماده سازی بسته به پیچیدگی مورد ممکن است متفاوت باشد.
همینطور اگر دندان های اطراف از دست رفته باشند شما به ایمپلنت دندان نیاز پیدا میکنید که باید قیمت انجام ایمپلنت را نیز در نظر داشته باشید.

مواد مورد استفاده:

هزینه ساخت پل یا بریح بسته به نوع پل مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک پل تمام سرامیک(pfm) ممکن است بیشتر از یک پل فلزی هزینه داشته باشد.

قالب دندانی:

قالب گیری از دندان ها برای ایجاد بریج مورد نیاز است و ممکن است هزینه اضافی برای این مرحله وجود داشته باشد.

ویزیت دندانپزشکی:

ممکن است چندین ویزیت دندانپزشکی برای تکمیل عمل بریج لازم باشد و هزینه هر ویزیت بسته به هزینه های دندانپزشک ممکن است متفاوت باشد.

به طور کلی، بسته به عوامل فوق، هزینه یک بریج دندان می تواند برای هر دندان متغیر باشد. مهم است که قبل از انجام این روش در مورد هزینه ها با دندانپزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که درک روشنی از هزینه های مربوط به آن دارید. شما میتوانید با قرار دادن شماره خود در فرم پایین صفحه از مشاوره همکاران ما نسبت به هزینه کامل جایگزینی دندان خود آگاه شوید.

به طور معمول نمی توان یک بریج دندان را تنها در یک روز کامل کرد. بریج دندانی وسیله ای سفارشی است که معمولاً چندین مرحله را شامل می شود و نیاز به چندین بار مراجعه به دندانپزشک دارد.

ابتدا پس از معاینه دندانپزشک چک میکند که خود دندان آماده برای بریج باشد و گرنه شاید نیاز به درمانهای جانبی هم باشد مانند عصب کشی.

سپس ، دندانپزشک باید دندان های پایه را آماده کند، این دندان ها در دو طرف شکافی هستند که قبلاً دندان از دست رفته وجود داشت. این ممکن است شامل برداشتن مقداری از مینای دندان برای ایجاد فضایی برای پروتز بریج باشد.

در مرحله بعد، دندانپزشک از دندان های شما قالب گرفته و آن را به یک آزمایشگاه دندانپزشکی می فرستد که در آن بریج ساخته می شود. این روند می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

هنگامی که بریج دائمی آماده شد، باید به مطب دندانپزشکی بازگردید تا آن را در جای خود نصب کنید.

در حالی که ممکن است بتوان برخی از این مراحل را تسریع کرد، اما بعید است که کل فرآیند به سرعت تکمیل شود. مهم است که به تیم دندانپزشکی زمان کافی داده شود تا اطمینان حاصل شود که بریج به درستی نصب شده و برای استفاده طولانی مدت ایمن است.

دلایل مختلفی وجود دارد که فرآیند بریج دندان می‌تواند ناموفق باشد و دلایل رایج آن می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

تناسب ضعیف:

اگر بریج دندان روی تعداد غیر متناسبی از دندان‌های شما نصب شود و فشار مضاعفی به دندان ها و یا ایمپلنت ها بیاورد، می‌تواند باعث ناراحتی، درد و سایر مسائل شود. این می تواند در صورتی اتفاق بیفتد که توصیه و در نتیجه عمل انجام شده توسط دندانپزشک نادرست باشد. مثلا پنج روکش دندان بر ۲ پایه دندان یا ایمپلنت.

چسباندن ناموفق:

بریج های دندانی معمولاً با چسب دندان به دندان های پایه متصل می شوند. اگر چسب به درستی به هم نچسبد، پل ممکن است شل شود یا حتی بیفتد.

پوسیدگی یا عفونت:

اگر پوسیدگی یا عفونت زمینه‌ای در دندان‌های پایه یا لثه وجود داشته باشد، می‌تواند موفقیت فرآیند بریج دندان را به خطر بیندازد. این می تواند منجر به آسیب بیشتر به دندان ها و لثه ها شود و ممکن است نیاز به کار دندانپزشکی بیشتری داشته باشد. که البته با معاینه پزشکان مجرب ما میتوانید از پیشگیری این موارد مطمئن باشید.

آسیب یا شکستگی:

بریج های دندانی از مواد بادوام مانند  سرامیک ساخته شوند، اما همچنان ممکن است در اثر ضربه یا نیروی بیش از حد آسیب ببینند یا بشکنند.

بهداشت نامناسب دهان و دندان:

بهداشت خوب دهان برای حفظ موفقیت یک بریج دندان بسیار مهم است. بهداشت نامناسب دهان می تواند منجر به بیماری لثه یا پوسیدگی اطراف پل شود که می تواند ثبات آن را به خطر بیندازد.

واکنش های آلرژیک:

برخی از بیماران ممکن است به مواد مورد استفاده در فرآیند بریج دندان حساسیت داشته باشند که می تواند باعث واکنش نامطلوب شود.

به طور کلی، موفقیت فرآیند بریج دندان به عوامل مختلفی از جمله مهارت دندانپزشک، کیفیت مواد مورد استفاده و سلامت کلی و بهداشت دهان و دندان بیمار بستگی دارد. پیروی از دستورالعمل های دندانپزشک برای مراقبت و نگهداری برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت بریج دندان بسیار مهم است.

 

اگر ایمپلنت دندان را میخواهید انجام دهید حتما سر بزنید: قیمت ایمپلنت دندان

بریج دندان بر پایه ایمپبنت دندانبریج با ایمپلنت شبیه پل معمولی است، اما توسط ایمپلنت های دندانی در دو طرف آن (به جای دندان های طبیعی) پشتیبانی می شود. تاج های دندانی در وسط که نیازی به ایمپلنت دندان ندارند، پونتیک نامیده می شوند و تاج های دندانی در دو انتهای پل که به ایمپلنت های دندانی متصل می شوند، تاج های نگهدارنده نامیده می شوند.

خیر یکی از دلایلی که این کار در دندانپزشکی دکتر میلاد عشقی انجام نمیشود این است که ریشه دندان اصطلاحا یک میکرو موومنت دارد یعنی لقی ریزی در استخوان فک و این بر خلاف ایمپلنت است که همین موضوع باعث میشود که نتوان از شیوه ترکیبی استفاده کرد.

خواندن این مطلب میتواند برای شما مفید باشد: ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

پیشنهاد ما

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی، باید به توصیه یک پزشک متخصص گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی خود تصمیم بگیرید و شیوه مناسب را انتخاب کنید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

بریج های دندانی می توانند ۵ تا ۱۵ سال و حتی بیشتر دوام بیاورند. با رعایت بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم، غیرعادی نیست که طول عمر یک پل ثابت بیش از ۱۰ سال باشد.

جایگزینی دندان های از دست رفته با بریج دندان در واقع غذا خوردن را آسان تر می کند. تا زمانی که به پل عادت نکردید، غذاهای نرم که به قطعات کوچک بریده شده اند بخورید.

هنگامی که دندان ها از دست رفته اند، صحبت کردن به وضوح دشوار است. استفاده از بریج دندان با دندان های قدامی در ارتباط مناسب به شما کمک می کند تا به درستی صحبت کنید و مشکلات احتمالی را از بین میبرد.

۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲