دندانپزشک

ایمپلنت کره‌ای یا سوئیسی بهتر است و ۴ تفاوت مهم

4.6/5 - (12 امتیاز)
ایمپلنت های دندان کره ای و سوئیسی شرایط متفاوتی دارند و در عین حال امکان‌های متفاوتی را نیز دارا میباشند که برای بیماران مختلف توصیه‌های مختلفی نیز وجود دارد.
مقایسه ایمپلنت کره‌ای یا سوئیسی
فهرست مطالب

مقایسه بین ایمپلنت کره‌ای و سوئیسی یکی از بزرگترین سوالات مخاطبین برای انجام جراحی دهان و دندان و کاشت ایمپلنت می‌باشد.

ایمپلنت‌های دندانی به دلیل نیاز به فناوری خاص توسط کشورهای کمی تولید میشوند که  یکی از بهترین کشورها در این زمینه کشور سوئیس میباشد اما ایمپلنت‌های ساخت کره به علت قیمت مقرون به صرفه در کنار کیفیت بالایشان باعث شده که یکی از بیشترین سوالات مراجعین درباره‌‌ی مقایسه بین ایمپلنت‌های سوئیسی و کره‌ای باشد.

کلینیک دکتر میلاد عشقی، ایمپلنت اشترومن از کشور سوییس و ایمپلنت مگاژن و بایوتم را از کشور کره برای مراجعین خود استفاده میکند که در ادامه با مراجعه به جدول می توانید قیمت‌های آن‌ها را ببینید.

اگر ایمپلنت دندان میخواهید انجام دهید حتما سر بزنید: نحوه محاسبه قیمت ایمپلنت دندان

۴ تفاوت مهم بین ایمپلنت‌ کره‌ای و سوئیسی

در انتخاب بین ایمپلنت‌های کره‌ای و سوئیسی، چندین فاکتور کلیدی وجود دارد که بیماران و دندانپزشکان باید در نظر بگیرند. این فاکتورها شامل قیمت، کیفیت، موجود بودن در بازار، و موفقیت کاشت هستند که هر یک از این جنبه‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی بر تصمیم‌گیری نهایی داشته باشد.

به طور کلی کیفیت ساخت ایمپلنت سوئیسی بیشتر از کره ای است و این کیفتی بیشتر در آلیاژ و فناوری ساخت این ایمپلنت است. اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که به جز موارد خیلی خاص ایمپلنت‌های کره‌ای به خصوص ایمپلنت مگاژن می تواند کاملا نیاز و کیفیت لازم برای یک کاشت موفق و عالی را تامین کند.

ایمپلنت کره‌ای در نسبت با ایمپلنت‌های سوئیسی از قیمت پایینتری برخوردارند و اگر شما به دنبال یک ایمپلنت با کیفیت اما مقرون به صرفه هستید پیشنهاد اول ما به شما ایمپلنت‌های کره‌ای می‌باشد.

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب ایمپلنت‌ها، در دسترس بودن آن در بازار کشور می‌باشد که با توجه به رابطه ایران با کشورهای شرق آسیا، ایمپلنت‌های کره‌ای دسترسی بهتری در بازار ایران دارند که هم بر روی قیمت تاثیر میگذارد و هم برای انتخاب باید بدانیم که نگه داری و مراقبت از این ایمپلنت آسان تر خواهد بود.

کیفیت بالاتر ایمپلنت های سوئیسی سبب موفقیت بیشتر کاشت این ایمپلنت‌ها شده است اما باید دقت کرد که موفقیت کاشت ایمپلنت، میزان زیادی به تجربه و تخصص دکتر دندانپزشک مربوط می‌شود.

اگر ایمپلنت دندان انجام داده اید یا میخواهید انجام دهید حتما سر بزنید: مراقبت های پس از ایمپلنت

پخش ویدیو

اشتراک گذاری با دوستان:

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

مقایسه قیمت ایمپلنت سوئیسی و کره‌ ای

توجه: همه تعرفه‌ها با احتساب روکش زیرکونیوم (تمام سرامیک) می‌باشد.

نوع ایمپلنت قیمت ایمپلنت کشور سازنده
ایمپلنت اشترومن تماس بگیرید سوئیس
ایمپلنت مگاژن ۱۶/۰۰۰/۰۰۰ کره
ایمپلنت بایوتم ۱۴/۵۰۰/۰۰۰ کره

قیمت روکش‌های ایمپلنت

برای آگاهی بیشتر نسبت به قیمت گذاری ایمپلنت، قیمت روکش‌ دندان یا همان پروتز دندان به شرح زیر میباشد. که در قیمت ایمپلنت با احتساب روکش زیرکونیوم محاسبه شده است.

روکش دندان قیمت روکش دندان
روکش زیرکونیوم ۵/۰۰۰/۰۰۰
روکش pfm ۳/۸۰۰/۰۰۰

توجه: هزینه‌ها به تومان می‌باشد.

انتخاب بین ایمپلنت کره ای و سوئیسی در ایمپلنت کل فک

در انتخاب بین ایمپلنت‌های کره‌ای و سوئیسی برای ایمپلنت کل فک، باید به تفاوت‌های بین فک بالا و پایین و وضعیت استخوان کل فک توجه کرد.

تفاوت ایمپلنت کل فک بالا و پایین

فک بالا به دلیل نزدیکی به سینوس‌ها و تراکم استخوانی کمتر، نیاز به دقت بیشتری در جایگذاری ایمپلنت‌ها دارد. از طرف دیگر، فک پایین معمولاً دارای تراکم استخوانی بیشتری است که می‌تواند جایگذاری ایمپلنت‌ها را تسهیل کند. اما این مورد از این جهت قابل اهمیت است که در صورت ضعیف بودن استخوان فک به خصوص در فک بالا آلیاژ و تکنولوژی ایمپلنت های با کیفیت سبب رشد بهتر استخوان و در نتیجه جایگیری بهتر ایمپلنت کل دندانها خواهد شد.

تاثیر آلیاژ و تکنولوژی ساخت ایمپلنت

تکنولوژی ساخت و آلیاژهای مورد استفاده در ایمپلنت‌های سوئیسی معمولاً کیفیت بالاتری دارند و به دلیل استفاده از مواد پیشرفته‌تر، ممکن است عمر طولانی‌تر و موفقیت بیشتری داشته باشند. زیرا زمانی که استخوان فک دچار ضعف باشد به خصوص در سنین بالا که التیام زخم و رشد استخوان به سرعت کمتر اتفاق خواهد افتاد،آلیاژ و تکنولوژی ساخت ایمپلنت می تواند به رشد بهتر استخوان فک و در نتیجه جایگیری بهتر ایمپلنت در کل فک کمک کند. اما در نهایت باید قیمت ایمپلنت کل فک را در تصمیم گیری نهایی در مورد انتخاب برند در نظر داشت.

نتیجه گیری در مورد ایمپلنت سوئیسی و کره ای

انتخاب بین ایمپلنت کره ای و سوئیسی بیشتر با معاینه و بررسی دقیق وضعیت فک و همینطور در نظر گرفتن بودجه بیمار اتفاق خواهد افتاد بنابراین مهمترین وظیفه شما برای انتخاب بین ایمپلنت کره ای و سوئیسی انتخاب دکتر مناسب و مشورت با توجه به وضعیت خود خواهد بود. که پیشنهاد میکنیم قبل از تصمیم نهایی حتما یک مشاوره رایگان با دکتر میلاد عشقی داشته باشید تا بتوانیم بهتر شما را در انتخاب مناسب راهنمایی کنیم.

شاید خواندن این مقاله برای شما مفید باشد: ایمپلنت یا بریج (پل) دندان

ایمپلنت‌های سوئیسی قیمت بالاتری به نسبت ایمپلنت‌های کره‌ای دارد و این به دلیل کیفیت بالا و شهرت این ایمپلنت‌ها می‌باشد.

به طور کلی ایمپلنت‌های سوئیسی از کیفیت بالاتری برخودارند اما باید این نکته را در نظر گرفت که ایمپلنت های کره ای هم از کیفیت به نسبت خوبی برخوردارند و انتخاب و میزان موثری ایمپلنت به تجربه پزشک هم بستگی دارد.

ایمپلنت اشترومن یکی از قدیمی ترین و بهترین ایمپلنت‌های موجود در جهان ‌می‌باشد.

قیمت ایمپلنت

ایمپلنت دندان یک پیچ تیتانیومی است که مستقیماً در استخوان فک شما قرار می گیرد و جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما می شود. پس از نصب، استخوان اطراف ایمپلنت شما به تدریج به آن جوش می‌خورد و ایمپلنت را محکم در جای خود نگه می‌دارد.

سپس یک روکش دندان (تاج) که با رنگ و شکل دندان‌های موجود شما مطابقت دارد، در بالای ایمپلنت قرار می‌گیرد و لبخندی طبیعی به شما می‌دهد.

شاید خواندن این مقاله برای شما مفید باشد: قیمت بریج (پل) دندان

پیشنهاد ما

ایمپلنت های دندان کره ای و سوئیسی شرایط متفاوتی دارند و در عین حال امکان‌های متفاوتی را نیز دارا میباشند که برای بیماران مختلف توصیه‌های مختلفی نیز وجود دارد. بنابراین قبل از کاشت، باید به توصیه یک پزشک متخصص ایمپلنت دندان گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی یا سطح اقتصادی خود تصمیم بگیرید و ایمپلنت مناسب را انتخاب کنید.

دکتر میلاد عشقی
چرا باید مارا انتخاب کنید؟

اگر به انتخاب کلینیک ما برای انجام مراحل درمان خود شک دارید حتما به لینک درباره‌ی ما سر بزنید و درباره‌ی کلینیک ما بیشتر بخوانید…
4.6/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲