دندانپزشک

ایمپلنت all on 4 چیست؟ برای چه کسانی مناسب است؟

4.8/5 - (13 امتیاز)
دندانهای ما ممکن است بر اثر پوسیدگی یا بیماری لثه یا هر دلیلی از دست بروند که به لطف فناوری امروز ، ما می توانیم از بسیاری از این مشکلات را حل کنیم .
ایمپلنت all on 4
نمایش ویدیو درباره ویدیو ایمپلنت all on 4

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

سال به سال ، دندانهای ما از بین می روند و تغییر رنگ می یابند ، یا جدی تر ، دچار پوسیدگی دندان یا بیماری لثه می شویم که منجر به از بین رفتن دندان ها می شود. به لطف فناوری و آگاهی بالاتر امروز در زمینه جراحی دهان و دندان ، ما می توانیم از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کنیم ، یا حداقل می توانیم عملکرد و جلوه دندان های خود را گسترش دهیم. با این حال ، برخی از افراد ممکن است چندان مراقب دندان خود نباشند و برخی از عوامل دیگر ممکن است آنها را به مشکلات دندانپزشکی یکسان سوق دهند از جمله از دست دادن همه دندان های فکشان یا یکی از دندانشان و شما میتوانید با خواندن مقاله قیمت ایمپلنت دندان از شرایط کاشت دندان آگاه شوید.

شاید خواندن این مطلب برای شما مفید باشد: ایمپلنت یا بریج دندان کدام یک را انتخاب کنیم

ایمپلنت فک بالا با all on 4All-on-4 یک سیستم ایمپلنت دندانی است که برای جایگزینی قوس کامل دندان های از دست رفته در فک بالا یا پایین مراجعه کننده استفاده می شود. این سیستم “All-on-4” نامیده می شود زیرا این سیستم تنها از چهار ایمپلنت دندان برای پشتیبانی از پروتز ثابت استفاده می کند.

این سیستم برای ارائه راه حل کارآمدتر و مقرون به صرفه تر برای ایمپلنت های دندان سنتی ساخته شده است، که ممکن است به ایمپلنت های بیشتری برای جایگزینی کل قوس دندان نیاز داشته باشد. با All-on-4، ایمپلنت‌ها به صورت استراتژیک در زاویه‌ای در استخوان فک قرار می‌گیرند تا حمایت و ثبات را برای دندان مصنوعی به حداکثر برسانند.

سیستم All-on-4 معمولاً شامل چند بازدید از دندانپزشک در طول چند ماه است. اولین ویزیت شامل ارزیابی سلامت دهان و ساختار استخوان فک مراجعه کننده برای تعیین اینکه آیا آنها کاندید مناسبی برای این روش هستند یا خیر. در این صورت، ایمپلنت‌ها با جراحی گذاشته می‌شوند  که میتوانید از ایمپلنت کره ای یا سوئیسی استفاده کنید و در حالی که ایمپلنت‌ها بهبود می‌یابند و با استخوان فک ادغام می‌شوند، یک پروتز موقت برای مراجعه کننده تعبیه می‌شود. پس از چند ماه، دندان مصنوعی نهایی قرار داده می شود و برای تناسب راحت تنظیم می شود.

ایمپلنت فک پایین با all on 4

به طور کلی، ایمپلنت‌های All-on-4 راه‌حلی سریع‌تر، راحت‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای بیمارانی که نیاز به تعویض قوس کامل دندان دارند، ارائه می‌کند. این می تواند توانایی مراجعه کننده را برای جویدن، صحبت کردن و لبخند زدن با اعتماد به نفس بهبود بخشد و در عین حال نتیجه ای طولانی مدت و طبیعی به نظر می رسد.

All-on-4، All-on-6 و All-on-8 سیستم های ایمپلنت دندانی هستند که برای جایگزینی دندان های از دست رفته در فک بالا یا پایین مراجعه کننده استفاده می شوند. تفاوت اصلی بین آنها تعداد ایمپلنت های دندانی است که برای حمایت از پروتز ثابت استفاده می شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، All-on-4 از چهار ایمپلنت برای پشتیبانی از قوس کامل دندان استفاده می کند. All-on-6 از شش ایمپلنت استفاده می کند و All-on-8 از هشت ایمپلنت استفاده می کند. ایده این است که هرچه تعداد ایمپلنت های بیشتری استفاده شود، حمایت و پایداری بیشتر برای دندان مصنوعی خواهد بود.

ایمپلنت های All-on-6 و All-on-8 مشابه All-on-4 هستند، اما ثبات و پشتیبانی بیشتری را برای دندان مصنوعی ارائه می دهند، به خصوص در مواردی که استخوان فک مراجعه کننده ضعیف است یا از دست دادن استخوان قابل توجهی را تجربه کرده است. با این حال، قرار دادن ایمپلنت های اضافی ممکن است به زمان جراحی بیشتری نیاز داشته باشد و هزینه عمل ممکن است بالاتر باشد.

در نهایت، انتخاب بین All-on-4، All-on-6 و All-on-8 به نیازهای دندانی خاص مراجعه کننده، وضعیت استخوان فک و بودجه او بستگی دارد. دندانپزشک یا جراح دهان می تواند وضعیت فردی بیمار را ارزیابی کرده و بهترین گزینه را برای او پیشنهاد کند.

ایمپلنت های All-on-4 مزایای متعددی نسبت به سایر سیستم های ایمپلنت دندانی دارند:

ایمپلنت کمتر: All-on-4 فقط از چهار ایمپلنت برای پشتیبانی از قوس کامل دندان استفاده می کند، در مقایسه با سیستم های کاشت سنتی که ممکن است به ایمپلنت بیشتر نیاز داشته باشند. این به معنای زمان کمتر جراحی، کاهش هزینه ها و بهبودی سریعتر برای بیماران است.

کاهش نیاز به پیوند استخوان: ایمپلنت‌های All-on-4 در یک زاویه قرار می‌گیرند تا حمایت و ثبات را در مناطقی از استخوان فک با بیشترین تراکم به حداکثر برسانند. این امر نیاز به پیوند استخوان را کاهش می دهد.

درمان سریع‌تر: ایمپلنت‌های All-on-4 را اغلب می‌توان در یک روز قرار داد و ترمیم کرد و به بیماران این امکان را می‌دهد تا سریعتر، پروسه درمان خود را طی کنند. معمولا در ایمپلنت all on 4 پروتز هم زودتر تحویل داده میشود.

بهبود کیفیت زندگی: ایمپلنت های All-on-4 می توانند به طور قابل توجهی توانایی بیمار را برای خوردن، صحبت کردن و لبخند زدن با اعتماد به نفس بهبود بخشند و کیفیت زندگی و اعتماد به نفس را به او بازگردانند.

نتایج طولانی مدت: ایمپلنت های All-on-4 به گونه ای طراحی شده اند که پایه ای بادوام و پایدار برای دندان مصنوعی ایجاد کنند. با مراقبت و نگهداری مناسب، آنها می توانند سال ها دوام بیاورند.

به طور کلی، ایمپلنت های All-on-4 راه حلی راحت و مقرون به صرفه را برای بیمارانی که نیاز به تعویض قوس کامل دندان دارند، ارائه می دهد و نتیجه ای طبیعی و عملکردی ارائه می دهد که می تواند کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

اولین مرحله انجام ایمپلنت معاینه و تصمیم گیری توسط مراجعه کننده است. سپس عکس هایی که نیاز است مراجعه کننده بگیرد و پس از آن اسکن سه بعدی از فک گرفته میشود. مرحله بعدی با استفاده از عکسها واسکن سه بعدی فک یک راهنما برای ایمپلنت ساخته میشود و پس از آن پروتز های موقت که حالا روز جراحی یا نهایت تا دو هفته بعد آماده میشوند و نصب میگردند. مرحله آخر که پس از سه تا چهار ماه انجام میشود  قالبگیری از دندان ها برای پروتز های دائمی است.

محاسبه قیمت ایمپلنت all on 4 به عوامل مختلفی بستگی دارد:

تعداد ایمپلنت :

تعداد در ایمپلنت all on 4  مشخص است که چهار ایمپلنت مورد نیاز است .

برند ایمپلنت :

بسته به برندی که میخواهید ممکن است قیمت ایمپلنت متفاوت باشد. مانند ایمپلنت های سوئیسی یا کره ای.

طراحی و ساخت راهنمای ایمپلنت :

پس از گرفتن عکسها و اسکن سه بعدی کل فک بر اساس این دو یک راهنمای ایمپلنت ساخته میشود که هزینه طراحی و ساخت آن جداگانه است.

پروتز موقت:

این پروتز پس از جراحی و تا زمانی که ایمپلنت در فک مستحکم شود استفاده میشود.

پروتز دائمی:

این پروتز پس از سه تا چهار ماه بعد از مستحکم شدن در استخوان فک ایمپلنت گذاشته میشود .

شما برای یک ایمپلنت با کیفت و یا دوام باید با یک دندانپزشک واجد شرایط ایمپلنت مشورت کنید که بتواند نیازهای فردی شما را ارزیابی کند و یک برنامه درمانی شخصی و برآورد هزینه را به شما ارائه دهد.

شاید خواندن این مطلب برای شما مفید باشد: مراقبت های پس از ایمپلنت 

پیشنهاد ما

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی، باید به توصیه یک پزشک متخصص گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی خود تصمیم بگیرید و شیوه مناسب را انتخاب کنید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

بله شما میتوانید دندان های طبیعی باقی مانده خود را در هر فک بکشید و ایمپلنت all on 4 را جایگزین کنید.

پروتزی که برای این نوع ایمپلنت استفاده میشود معمولا ثابت است اما نسبت به شرایط مراجعه کننده ممکن است پروتزهایی با قابلیت جابجایی برای شما قرار دهند.

در منابع دندانپزشکی ایمپلنت دندان از ۱۰  تا ۱۵ سال دوام دارد اما با مراقبت ها لازم این نوع ایمپلنت میتواند بیشتر یا حتی یک عمر دوام داشته باشد.

۴.۸/۵ - (۱۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲