دندانپزشک

قیمت جراحی افزایش طول تاج دندان

امتیاز دهید
به دلیل پروسه پیچیده جراحی افزایش طول تاج نحوه قیمت گذاری هم مقداری پیچیده است که در این مقاله سعی داریم شما را با تمامی روش ها و قیمت ها به طور شفاف آگاه کنیم.
قیمت جراحی افزایش طول تاج دندان
پخش ویدیو

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

الان که درحال خواندن این مقاله هستید احتمالا با جراحی افزایش طول تاج دندان آشنا شده اید حال اگر آشنا نیستید نگران نباشید ما در اینجا توضیح مختصری در مورد روش انجام و دلایل جراحی میدهیم اما مسئله بعد از انتخاب جراحی افزایش طول تاج دندان هزینه این جراحی است که به دلیل پروسه پیچیده این جراحی نحوه قیمت گذاری هم مقداری پیچیده است که در این مقاله سعی داریم شما را با تمامی روش ها و قیمت ها به صورت شفاف آگاه کنیم.

جراحی افزایش طول تاج یکی از جراحی های کاربردی دندانپزشکی است که میتواند هم برای مقاصد درمانی و هم برای مقاصد زیبایی استفاده شود . معمولا در مقاصد زیبایی بیشتر برای درست کردن لبخند لثه ای یا gummy smile به کمک می آید ولی در مقاصد درمانی بیشتر برای جلوگیری از شروع یا پیشرفت بیماری های لثه ای به کمک می اید.این جراحی روش های متفاوتی دارد حتی بعضی مواقع نیاز به یک جراحی دیگر هم پیدا میشود تحت عنوان <فلپ> که جلوتر با انها آشنا میشویم.

جراحی افزایش طول تاج دندان مقاصد زیبایی و درمانی متفاوتی دارد که میتوانید از این مقاصد در مقاله جراحی افزایش طول تاج دندان بیشتر آشنا شوید اما معمولا میتواند شامل کانتورینگ، لولینگ و لیفتینگ در حوزه لثه باشد . کانتورینگ شکل لثه یک دندان در ناحیه خط لثه را درست میکند و لولینگ با شکل لثه دو دندان کنار هم از نظر هم تراز بودن کار دارد اما لیفتیگ برای کار بر روی یک ردیف از دندانها بکار می اید برای مثال لبخند لثه ای را با لیفتینگ لثه درست میکنند که امکان استفاده از هر سه روش در یک جراحی وجود دارد و هر سه روش برای اصلاح لثه هستند و کاری به خود دندان یا استخوان دندان ندارند و توسط جراح لثه یا جراح دهان انجام میشوند.

جراحی فلپ

یکی دیگر از جراحی های خیلی کاربردی دندانپزشکی است در بیشتر جراحی های دندانپزشکی انجام میشود. به طور کلی جراحی فلپ یعنی کنار زدن لثه برای کار برروی ساختارهای زیرین لثه مثل ریشه دندان واستخوان فک اما کاربرد این جراحی، در جراحی افزایش طول تاج به این گونه است که در بعضی مواقع ممکن است که مقدار برداشتن لثه برای بالا اومدن خط لثه و معلوم شدن بیشتر نواحی دندان زیاد است که نیاز به برداشتن مقدار کمی از استخوان دندان است دلایل دیگر نظیر دلایل درمانی برای پوسیدگی و خوردگی دندان هم وجود دارد که در آن موارد هم برای اینکه جراح به ساختار های زیر لثه دسترسی پیدا کند مجبور به استفاده از جراحی فلپ در جراحی افزایش طول تاج دندان است.

همانطور که در سوالات بالا توضیح دادیم ممکن است جراحی افزایش طول تاج یک مقدار پیچیده شود که همین موضوع باعث میشود نحوه قیمت گذاری این جراحی وسعت بیشتری پیدا کند و شامل یک سری فاکتور ها شود; 

تعداد دندانها: تعداد دندانهایی که در این جراحی نیاز به عمل دارند میتواند در هزینه این جراحی تاثیر بگذارد.

موقیت جغرافیایی : محل کار پزشک یا کلینکی که شما برای انجام جراحی میروید تاثیر دارد.

نیاز به جراحی دیگر: اینکه فقط جراحی معطوف به لثه است یا نیاز به کنار زدن لثه و برداشتن استخوان ( فلپ) هم دارد در قیمت جراحی تاثیر دارد.

توسط چه کسی: اینکه جراحی توسط دندانپزشک عمومی یا جراح لثه یا دهان انجام شود در قیمت تاثیر گذار است.

وسیله استفاده: اینکه جراحی با چه وسیله ای مثل تیغ یا لیزر انجام شود تاثیر گذار است.

حال میتوان با حساب تمام این فاکتورها قیمت گذاری برای این جراحی را انجام داد.

برای اینکه متوجه شوید کدام شیوه از جراحی را باید انجام دهید نیاز به ویزیت توسط دندانپزشک است که بعد از ویزیت دندانپزشک اطلاعات مورد نیاز را دراختیار شما قرار میدهد و میتوانید از طریق فرم موجود در همین صفحه با متخصصین ما درباره‌ی درمان خود مشورت کنید.

پیشنهاد ما

از آنجایی که جراحی افزایش طول تاج دندان دارای پیچیدگی‌های بیشماری است به شما پیشنهاد می‌دهیم حتما قبل از هر تصمیمی با یک دندانپزشک متخصص درباره‌ی دلیل انجام این جراحی و روند آن مشورت کنید. شما می‌توانید با قرار دادن شماره خود با یکی از متخصصین ما مشورت کرده و به صورت شفاف از تعرفه خدمت و روند جراحی آگاه شوید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

بین این جراحی و جراحی بیماری های لثه ای اشتراکاتی وجود دارد مثل همین جراحی فلپ اما برای بیماری های لثه ای مستقیما از این جراحی استفاده نمیشود.

این جراحی نه تنها لبخند لثه ای را درست میکند بلکه ممکن است برای مقاصد درمانی مثل پوسیدگی و خوردگی دندان در زیر لثه هم بکار بیاید پس این جراحی هم برای مقاصد زیبایی استفاده میشود و هم مقاصد درمانی. 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲