دندانپزشک

بلیچینگ در خانه یا بلیچینگ در مطب (هوم یا آفیس بلیچینگ)

امتیاز دهید
بعد از انتخاب بلیچینگ برای تغییر رنگ دندانتان، سوال بعد این است که کدام یکی از روش های بلیچینگ یعنی آفیس بلیچینگ یا هوم بلیچینگ برایتان مناسب است.
بلیچینگ در خانه یا بلیچینگ در مطب
نمایش ویدیو درباره بلیچینگ در مطب یا در خانه

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

الان که در حال خواندن این مطلب هستید احتمالا از مجموعه دندانپزشکی زیبایی، تصمیم خود را برای تغییر رنگ دندان هایتان گرفته اید و از بین درمان های موجود بلیچینگ را انتخاب کرده اید اما بعد از این تصمیم یه سوال بزرگتر بوجود می اید که کدام شیوه بلیچینگ برای شما مناسب است. در این مقاله سعی میکنیم که مراحل انجام, مزایا و معایب هر شیوه را بگوییم و تصمیم گیری را برای شما آسانتر کنیم.

شاید خواندن این مطلب برای شما مفید باشد: بلیچینگ یا لمینت دندان

بلیچینگ دندان یکی از کاربردهای دندانپزشکی زیبایی برای لبخند زیبا با دندان هایی سفید است. بلیچینگ دندان فرایندی است که توسط پزشک یا خود فرد با کمک ژل های سفید کننده دندان برای از بین بردن تغییر رنگ موجود در مینای دندان یا تغییر رنگ ناشی از دلایل اضافی مانند مصرف شدید چای,قهوه و سیگار در طول زمان انجام میشود .

یکی دیگر از درمان هایی که به تغییر رنگ دندان شما کمک میکند کامپوزیت میباشد و شما میتوانید با مشاهده مقاله قیمت کامپوزیت از هزینه های این درمان آگاه شوید.

بلیچینگ در خانهبلیچنگ در خانه یا هوم بلیچینگ یکی از راه های موجود بلچینگ است که تفاوت اصلی  این شیوه با بلیچینگ در مطب این است توسط خود فرد وبا استفاده از ژل های سفید کننده انجام میشود . مراحل بلچینگ در خانه به این گونه است که شما پس از معاینه توسط دندان پزشک و مشورت با او تصمیم به انجام بلیچینگ در خانه میگیرید پس از آن دندانپزشک قالبی از دندان های شما میگیرد که قالب توسط لابراتوار ( آزمایشگاه دندانسازی) ساخته میشود وشما بعد از چند روز میتوانید این قالب به همراه چند ژل سفید کننده را از کلینیک داندانپزشکی دریافت کنید و پس از ان طبق دستوری که با قالب دندان و ژل سفید کننده به شما تحویل داده میشود مراحل درمان بلیچینگ در خانه را شروع کنید.

زمان اثر گذاری بلیچینگ در خانه برای هرکسی متفاوت است اما به طور کلی وبا توجه به دستور کاری که با کیت به شما داده شده است , نتیجه این روش رو میتوانید پس انجام مراحل که معمولا یک الی دو هفته طول میکشد مشاهده کنید. ماندگاری بلیچینگ در خانه معمولا بیشتر از ماندگاری بلیچینگ در مطب است اما مدت زمان ماندگاری بلیچنگ تا حدی به ژل  های سفید کننده ای که استفاده کرده اید بستگی دارد اما از آنجا که ژل های بسیار زیادی و با غلظت های متفاوتی وجود دارد نتایج بلیچینگ معمولا ۶ ماه تا ۲ سال دوام دارند. این نتایج به میزان مصرف شما از چای , قهوه و سیگار هم نیز بستگی دارد.

 

بلیچینگ در مطب

بلیچینگ در مطب شیوه دیگری از بلیچینگ است که با استفاده از ژل های سفید کننده مخصوص در مطب انجام میشود. مراحل بلیچینگ در مطب به این گونه است شما پس از مراجعه پیش دندان پزشک تصمیم به انجام بلیچینگ در مطب میگیرید اما این بار  مراحل توسط خود دندان پزشک و در مطب انجام میشود. مراحل انجام این بلیچینگ در مطب توسط دکتر به این گونه است که یک جمع کننده گونه در دهان بیمار قرار داده می شود. این جمع کننده کمک می کند تا تمام دندان هایی که هنگام لبخند زدن فرد قابل مشاهده هستند در معرض دید قرار گیرند سپس یک ماده لاستیکی روی بافت لثه قرار میگیرد. این ماده به منظور محافظت از لثه در برابر هرگونه تحریکی است که می تواند توسط ژل سفید کننده ایجاد شود بعد از آن  ژل سفید کننده روی دندانها  به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیه قرار میگیرد و پس از آن در صورت لزوم یک یا دو جلسه دیگر هم این کار را انجام میدهید تا به لبخند سفید دلخواهتان برسید. 

 ژل سفید کننده بلیچینگ در مطب به مراتب غلظت بیشتری از ژل سفید کننده بلیچینگ درخانه دارد وبه همین علت زمان اثر گذاری این نوع بلیچینگ نسبت به بلیچنگ در خانه کمتر است اما ماندگاری این نوع بلیچینگ به طور کلی از ماندگاری بلیچینگ در خانه کمتر است و این موضوع بیشتر بخاطر زمان اثرگذاری بسیار کوتاه بلیچینگ در مطب است و شما میتوانید طی یک یا دو جلسه به نتیجه دلخواه خود برسید.

قیمت گذاری در هر شیوه متفاوت است; به این منظور که قیمت گذاری بلیچینگ در خانه به این گونه است که اول هزینه ی معاینه توسط دندانپزشک ودوم هزینه ساخت قالب توسط لابراتوار(ازمایشگاه دندانسازی) و در اخر هزینه ژل سفید کننده است اما قیمت گذاری بلیچینگ در مطب اول هزینه معاینه توسط دندانپزشک و دوم هزینه تجهیزات و سوم هزینه جلساتی که مورد نیاز است.

حالا که با هر دو شیوه بلیچینگ آشنا شدیم پیشنهاد ما به شما این است با توجه به طول درمان, زمان اثرگذاری و ماندگاری هر شیوه از بلیچینگ روشی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید و این رو هم در نظر داشته باشید که بلیپچینگ یک درمان زیبایی است و هیچ ضرورتی برای انجام ان نیست یعنی انتخاب آن کاملا به خودتان بستگی دارد.

اگر اقدامات زیبایی بر روی دندان خود انجام داده اید حتما بخوانید: مراقبت های پس از درمان زیبایی

تعرفه بلیچینگ دندان

بلیچینگ هر دو فک

۸/۰۰۰/۰۰۰ _ ۶/۰۰۰/۰۰۰

پیشنهاد ما

بلیچینگ یک روش درمانی کاملا اختیاری است بنابراین اگر میخواهید بدانید که آیا این درمان برای شما مناسب است. پیشنهاد ما این است قبل از تصمیم گیری حتما برای استفاده از این درمان با دندانپزشک متخصص ما مشورت کنید تا از روند درمان و قیمت آن به صورت شفاف آگاه شوید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

در بیشتر موارد، سفید شدن تا یک سال کامل ادامه دارد. با این حال، نتایج سفید کردن دندان ها به سبک زندگی فرد، مصرف غذا های مختلف و شیوه های مراقبت از دهان بستگی دارد.

بلیچینگ برای دندانهایی که حساس هستند و پوسیدگی دارند مناسب نیست ,بلیچینگ همچنین برای دندانهایی کج یا بد رشد کرده اند هم مناسب نیست.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲