دندانپزشک

بلیچینگ در خانه (هوم بلیچینگ) چیست و چگونه انجام میشود؟

امتیاز دهید
بلیچینگ درمانی است که به شما کمک میکند بدرنگی دندان خود را رفع کنیم و ما اینجا به شیوه این درمان در خانه یا به اصطلاح هوم بلیچینگ میپردازیم.
بلیچینگ در خانه چیست
فهرست مطالب
پخش ویدیو

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

یک لبخند زیبا این قابلیت را دارد در مراحل زندگی به شما کمک کند اما گاهی به دلیل مشکلاتی مثل تغییر رنگ که برای دندان ها اتفاق می افتد و ممکن است برای شما ناخوشایند باشد که شما میتوانید با درمان های دندانپزشکی زیبایی زیبایی مانند بلیچینگ صاحب دندانی سفید برای لبخندی زیباتر شوید.

اگر اقدامات زیبایی بر روی دندان خود انجام داده اید حتما بخوانید: مراقبت های پس از درمان زیبایی

بلیچنگ دندان یکی از شیوه های دندانپزشکی زیبایی است. بلیچینگ دندان فرایندی است که در طی آن دندانهایی که در اثر مصرف قهوه,چای ,سیگار و بعضی از غذاها در طول زمان بد رنگ شده اند انجام میشود. بلیچینگ روش درمانی نیست که توسط پزشک تجویز شود بلکه توصیه میشود یعنی ضرورتی برای انجام آن نیست و فقط برای این است که لبخند شما را زیباتر کند.بلیچینگ دندان به طور کلی دو شیوه دارد;۱- بلیچینگ در محیط خانه(هوم بلیچینگ) ۲- بلیچینگ در محیط مطب(افیس بلیچینگ) که بزرگترین تفاوت این دو روش این است اولی در محیط خانه و توسط فرد انجام میشود ولی دومی در محیط مطب و توسط دندانپزشک انجام میشود.

از دیگر درمان های برای تغییر رنگ میتوان به کامپوزیت دندان اشاره کرد و قیمت کامپوزیت را میتوانید با رفتن به مقاله مربوطه مشاهده کنید.

بلیچینگ در خانه یک از روش های بلیچینگ است که شما میتوانید با استفاده از مواد سفید کننده مخصوص در خانه آن را انجام دهید که این کار باعث میشود بدون اینکه زمان زیادی از وقت شما در مطب صرف شود، خودتون در خانه با انجام مراحل بلیچینگ در خانه به نتیجه مطلوب برسید. اگر شما میخواهید بدانید که آیا این روش برای شما مناسب است, پیشنهاد میکنم که ادامه مقاله را از دست ندید.

از تفاوت های اصلی بین بلیچینگ در مطب یا بلیچینگ در خانه روش میتوان چند نمونه را نام برد برای مثال بلیچینگ در خانه توسط فرد اما بلیچینگ در مطب توسط دندانپزشک انجام میشود ,  به غلظت ها میتوان اشاره کرده که غلظت سفید کننده های مطب بیشتر از غلظت سفید کننده های در خانه است که علت کم بودن زمان اثرگذاری بلیچینگ در مطب همین موضوع است و در نهایت تفاوت اخر این دو شیوه که ماندگاری انها است. در مورد ماندگاری هم میتوان گفت که به طور کلی بلیچینگ در مطب ماندگاری کمتری دارد اما این موضوع به عوامل دیگری مانند مراقبت های دندانی و سبک زندگی شما بعد از بلیچینگ هم بستگی دارد. 

برای بلیچینگ در خانه اولین کار نیاز به معاینه توسط دندان پزشک باتجربه است. بعد از معاینه شما با مشورت با دندانپزشک تصمیم میگیرید که کدام روش را انتخاب کنید سپس قالبگیری برای ساخت قالبی شفاف از دندانهای شما انجام میشود بعد از این مرحله یک ماده سفید کننده بلیچینگ مخصوص در خانه در اختیار شما قرار میگیرد. شما میتواند بعد از انجام این مراحل و باتوجه با دستور کار شرکت سازنده در مدت زمان مشخص از قالب و ماده سفید کننده استفاده کنید و به نتیجه دلخواه برسید.

به طور کلی زمان اثر گذاری بلیچینگ در خانه با توجه به مراحل چند وقتی زمان میبرد اما اگر شما دوست دارید در زمان کمتری دندان هایتان سفید شود میتوانید از بلیچینگ در مطب استفاده کنید اما ماندگاری ; ماندگاری بلیچینگ در خانه , در مجموع از ماندگاری بلیچینگ در مطب بیشتر است اما مدت زمان ماندگاری نتایج بلیچینگ دندان تا حدی به نوع ماده سفید کننده ای که دندانپزشک زیبایی شما استفاده می کند بستگی دارد. این مواد سفید کننده عموماً یا پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید هستند، که غلظت‌های مختلفی دارند. از آنجایی که طیف گسترده ای از گزینه های سفید کننده وجود دارد، نتایج متوسط بلیچینگ دندان می تواند بین شش ماه تا دو سال دوام داشته باشد. این نتایج به میزان مصرف شما از چایی,قهوه,سیگار, بعضی از غذا ها و عوامل دیگر بستگی دارد.

قیمت این نوع بلیچینگ شامل چند مورد میشود که هزینه معاینه و قالبگیری که توسط مرکز دندانپزشکی انجام میشود و هزینه ساخت قالب که توسط لابراتوار انجام میشود و هزینه ماده سفید کننده که با توجه به برند و غلظت مواد محاسبه میشود. 

پیشنهاد ما

بلیچینگ یک روش درمانی کاملا اختیاری است بنابراین اگر میخواهید بدانید که آیا این درمان برای شما مناسب است. پیشنهاد ما این است قبل از تصمیم گیری حتما برای استفاده از این درمان با دندانپزشک متخصص ما مشورت کنید تا از روند درمان و قیمت آن به صورت شفاف آگاه شوید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

همانطور که قبلا گفتیم بلیچینگ توسط دندانپزشک تجویز نمیشود بلکه توصیه میشود به همین دلیل هم انتخاب هر کدام از روش ها کاملا با خود بیمار است که با توجه مراحل هر روش آن را انتخاب میکند.

راههایی که بجای سفید کردن دندان میتوانید انجام دهید ; روکش های لمینت یا کامپوزیت

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲