دندانپزشک

قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۲ و شرایط پرداخت اقساطی

2/5 - (1 امتیاز)
شاید به این دلیل که یک دندان شکسته یا پوسیده دارید و یا فقط می خواهید زیبایی لبخند خود را بهبود ببخشید ; نحوه قیمت گذاری کامپوزیت دندان برای شما سوال شده باشد؟!
قیمت کامپوزیت دندان
نمایش ویدیو درباره قیمت کامپوزیت دندان

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

آیا در مورد قیمت کامپوزیت دندان سوالی دارید؟ شاید به دنبال ترمیم دندان هستید به این دلیل که شما یک دندان شکسته، ترک خورده و یا پوسیده دارید و شاید فقط می خواهید با استفاده از دندانپزشکی زیبایی لبخند خود را بهبود ببخشید . دلیل شما هر چه باشد، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد این روش و قیمت آن را در اختیار دارید . به این ترتیب می توانید تصمیمات آگاهانه ای در مورد روش دندانپزشکی خود بگیرید و اینکه کدام شیوه به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

حفظ لبخند سالم به معنای چیزی بیشتر از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه است. متاسفانه، حتی با مراقبت کامل در خانه، دندان های شما همچنان می توانند از پوسیدگی یا سایر مسائل رنج ببرند. کامپوزیت های دندانی از جمله عبارات رایجی هستند که احتمالاً در صورت نیاز به کارهای جزئی دندانپزشکی می شنوید، اما واقعاً چه هستند؟ و هزینه انجام کامپوزیت چگونه محاسبه می‌شود.

اگر به دنبال استفاده از کامپوزیت برای زیبایی لبخند خودتان هستید به مقاله کامپوزیت یا ارتودنسی مراجعه کنید.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حل مشکلات مختلف دندانی از جمله دندان‌های شکسته، ترک خورده، دندان‌های پوسیده، تغییر رنگ دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها یا گاهی بازیابی بخشی از ساختار دندان‌های از دست رفته است. کامپوزیت شامل اعمال یک ماده رزین کامپوزیت به رنگ دندان بر روی دندان های موجود است. این رزین توسط متخصصین دندانپزشکی به گونه ای قالب گیری می شود که تطابق کاملی با دندان های اطراف ایجاد می کند. به طور گسترده در سراسر جهان برای سفید کردن یا پوشاندن دندان ها، تغییر رنگ، بهبود ساختار زیبایی، پر کردن شکاف ها یا حفره های دندانی و ترمیم دندان های شکسته استفاده می شود. در مجموع کامپوزیت دندانی یک راه حل عالی برای حل عیوب جزئی دندان است.

ماده کامپوزیتبه طور کلی به دو دلیل عمده ترمیم دندان یا مشکلات زیبایی استفاده میشود که اگر مشکلات زیر را دارید، ممکن است روش اتصال کامپوزیت برای شما مناسب باشد:

 • دندان های لکه دار یا تغییر رنگ – اغلب به دلیل قهوه یا سیگار کشیدن زیاد ایجاد می شود
 • پوسیدگی دندان ها یا ایجاد حفره ها
 • فضاها و شکاف بین دندان ها
 • عقب نشینی لثه ها یا ریشه های باز
 • مشکلات زیبایی
 • دندان های شکسته، ترک خورده
 • نامتناسب بودن اندازه دندان ها 
 • استفاده از کامپوزیت به عنوان جایگزین آمالگام یا پرکننده های فلزی

 

 

از آنجایی که کامپوزیت دندان یک روش دندانپزشکی نسبتاً بدون عارضه است، مقرون به صرفه تر از سایر درمان های دندانپزشکی است اما برای آگاه شدن از قیمت اتصال کامپوزیت باید به این نکته اشاره کرد که هزینه ‌های کامپوزیت دندانی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد:

 • زمان و وسعت روند درمان
 • محل کلینیک دندانپزشکی
 • تجربه دندانپزشکی
 • تعداد دندان های تحت درمان

اما به طور کلی میتوان قیمت این درمان را برای هر واحد دندانی بر اساس جدول زیر محاسبه کرد:

قیمت کامپوزیت برای درمان زیبایی

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر تکنیک لایرینگ

۱/۷۰۰/۰۰۰ _ ۲/۲۰۰/۰۰۰

۲/۵۰۰/۰۰۰

خواندن این مطلب میتواند برای شما مفید باشد: کامپوزیت ونیر به شیوه‌ ی لایرینگ

کامپوزیت دندان اقساطی

شرایط پرداخت اقساط با چک برای کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر

۲۵ درصد کل هزینه به صورت نقد و الباقی به صورت ۳ فقره چک
یک عدد چک ۳۰ روز بعد، یک عدد چک ۶۰ روز بعد، یک عدد چک ۹۰ روز بعد
در صورت تحویل تمامی چک‌ها شامل گارانتی قیمت می‌شود
در صورت عدم تحویل چک ها کل مبلغ جراحی به صورت نقد قابل پرداخت می‌باشد
مبالغ دریافتی عینا از روی تعرفه و بدون سود محاسبه و اخذ میگردد

شاید برای شما مفید باشد: مراقبت های پس از درمان های زیبایی

قیمت کامپوزیت برای ترمیم دندان

ترمیم تک سطحی کامپوزیت

ترمیم دو سطحی کامپوزیت

ترمیم سه سطحی کامپوزیت

ترمیم بیلداپ کامپوزیت

۱/۳۰۰/۰۰۰

۱/۵۰۰/۰۰۰

۱/۷۰۰/۰۰۰

۱/۹۰۰/۰۰۰

هزینه و طول درمان مرتبط با این روش از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. به طور حدودی می توان آن را طی یک بار مراجعه به دندانپزشک تکمیل کرد و بسته به اینکه چقدر از کامپوزیت دندانی خود مراقبت می کنید می تواند بین ۵ تا ۱۵ سال دوام بیاورد.

باندینگ دندانی کامپوزیت یک روش دندانپزشکی نسبتاً بدون خطر است. در اینجا برخی از عوارض جانبی غیرمعمولی وجود دارد که فرآیند باندینگ کامپوزیت ممکن است منجر به آن شود:

 • واکنش های آلرژیک: در برخی شرایط نادر، بیماران ممکن است واکنش آلرژیک به رزین کامپوزیت رنگی، تجهیزات دندانپزشکی یا سایر داروهایی که ممکن است در این روش استفاده شوند، تجربه کنند.
 • عفونت: در موارد بسیار نادر، اگر دندان قبل از انجام عمل باندینگ کامپوزیت به درستی تمیز و استریل نشده باشد، ممکن است بیماران دچار عفونت یا پوسیدگی دندان شوند.

و از معایب آن میتوان موارد زیر را نام برد:

 • ممکن است تحت فشار بشکند — به اندازه روکش ها بادوام نیستند
 • در دراز مدت مستعد لکه شدن است

استفاده از کامپوزیت مزایای زیادی دارد که در اینجا به چند مورد اشاره میکنیم:

 • بدون نیاز به بیهوشی – روش نسبتا ساده
 • ارزان تر از سایر درمان های دندانپزشکی زیبایی
 • روش کوتاه – می تواند در ۳۰ تا ۶۰ دقیقه یا یک جلسه دندانپزشکی انجام شود
 • درمان با ظاهر طبیعی و زیبایی عالی را تضمین می کند
 • درمان مقرون به صرفه در مقایسه با سایر روش های دندانپزشکی
 • فرآیند بدون درد – به تزریق یا سایر تجهیزات دردناک نیاز ندارد
 • فرآیندی که تقریباً پنج تا هفت سال طول می کشد
 • حذف کمتر مینای دندان در مقایسه با روکش ها

 کامپوزیت دندان تنها یک راه برای تغییر زیبایی شکل دندان یا حتی کل لبخند شما نیست بلکه این شیوه برای رفع آسیب یا پوسیدگی دندان نیز استفاده میشود. به این نکته باید توجه کرد که برای پر کردن دندان و یا ترمیم در موارد شدیدتر، روکش دندان ممکن است مناسب تر باشد. دندانپزشک شما می‌تواند دندان‌های شما را ارزیابی کند و به شما بگوید که کدام نوع درمان برای شما مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت یا روکش دندان

تفاوت‌های بین روکش‌ها و درمان‌های کامپوزیت

نوع درمان

قیمت

جلسات درمان

طول عمر

صدمه به دندان

پیوند کامپوزیت

معمولا ۱ جلسه

۵-۷ سال

تراش بسیار کم

روکشpfm

۲/۰۰۰/۰۰۰

معمولا ۲ الی ۳ جلسه

۱۰-۲۰ سال

تراش کامل اطراف دندان

لمینت ها بسیار قوی تر از رزین های کامپوزیت هستند، به این معنی که کمتر در معرض خرد شدن هستند. با این حال، آنها را نمی توان مانند کامپوزیت ترمیم کرد. اگر لمینت آسیب ببیند، باید تعویض شود.لمینت دندان

تفاوت بین لمینت و کامپوزیت

نوع درمان

قیمت

جلسات درمان

طول عمر

صدمه به دندان

کامپوزیت

معمولا ۱ جلسه

۵-۷ سال

تراش بسیار کم

لمینت

۶/۰۰۰/۰۰۰ _ ۵/۰۰۰/۰۰۰

معمولا ۲ الی ۳ جلسه

۱۰-۱۵ سال

تراش بیشتر

کامپوزیت برای ترمیم دندانترمیم دندان یکی از درمان هایی است که در گذشته با آمالگام انجام میشده و الاتن به دلایل زیادی با کامپوزیت انجام میشود اما هر دو این مواد برای ترمیم استفاده میشوند و سوالی مهم را درباره‌ی ترمیم با کامپوزیت یا آمالگام را مطرح میکنند که ترمیم دندان با کامپوزیت را میتوان در بیشتر موارد با یک بار مراجعه به کلینیک دندانپزشک تکمیل کرد که فرآیند کامل کامپوزیت دندان شامل مراحل زیر است:

آماده سازی دندان

دندانپزشکان مراحل زیر را برای آماده سازی دندان برای عمل کامپوزیت انجام می دهند:

 • انتخاب رنگ: دندانپزشکان رنگ دندان بیمار را با گزینه های رنگی مختلفی که در دسترس آنها است مقایسه می کنند و یا در موارد زیبایی همراه با بیمار به انتخاب رنگ مورد علاقه بیمار میپردازند.
 • تمیز کردن: برای اطمینان از فرآیند کامپوزیت طولانی مدت و همچنین از بین بردن خطر عفونت های بعد از عمل، تمیز کردن مناسب سطح دندان برای دندانپزشکان ضروری است.
 • سوراخ کردن/بریدن: بسته به مشکل دندانی، دندانپزشکان ممکن است نیاز داشته باشند پوسیدگی دندان را سوراخ کنند یا ممکن است نیاز به تراش یا برش دندان های موجود داشته باشند.

اسید اچینگ

پس از تمیز کردن و تراش دندان، دندانپزشکان شروع به اچ کردن ناحیه دندانی با محلول اسیدی می کنند که معمولاً به عنوان نرم کننده دندان نیز شناخته می شود. به طور کلی، نرم کننده دندان یک ماده مبتنی بر ژل است که حاوی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد اسید فسفریک است. ژل دقیقاً در محلی که پیوند مورد نیاز است اعمال می شود و قبل از شستشو حدود یک دقیقه نگه داشته می شود.

عامل پیوند دهنده کامپوزیت

مرحله بعدی استفاده از یک ماده پیوند دهنده متشکل از یک ماده پلاستیکی مایع روی سطح اچ شده است. به طور معمول، دندانپزشکان از یک اپلیکاتور کوچک برس مانند برای اعمال آن به عنوان یک لایه نازک برای آماده سازی ناحیه دندان برای کامپوزیت استفاده می کنند.

قرار دادن کامپوزیت

در این مرحله پیوند کامپوزیت روی سطح اچ شده قرار می گیرد. این کامپوزیت شبیه بتونه است و دندانپزشکان به آرامی آن را روی ناحیه مورد نظر قرار می دهند و شکل و اندازه لازم را به آن می دهند.

تکمیل ترمیم

اکنون دندانپزشک شما فرآیند ترمیم را با تنظیم کامپوزیت و عامل باندینگ با کمک نور کیور برای حدود سی ثانیه تا یک دقیقه کامل می کند.

مراحل پایانی

مراحل پایانی فرآیند پیوند کامپوزیت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • زدودن زوائد و شکل دادن به دندان
 • پولیش

خواندن این مطلب میتواند برای شما مفید باشد: حذف یا ریموو کامپوزیت دندان

پیشنهاد ما

کامپوزیت یک ماده رزینی برای ترمیم دندانها است که برای درمان های متفاوتی از دندانپزشکی استفاده می شود بنابراین پیشنهاد ما این است که قبل از تصمیم گیری حتما برای استفاده از این ماده با دندانپزشک متخصص ما مشورت کنید تا از روند درمان و قیمت آن به صورت شفاف آگاه شوید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

خیر، کامپوزیت نیازی به بستری شدن ندارد. یک فرآیند کامپوزیت معمولی زیبایی، نیاز به یک بار مراجعه شما به کلینیک دندانپزشکی دارد. نیازی به درمان های تهاجمی، تزریق یا بیهوشی نیست. این یک روش بدون درد است که به زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد.

کامپوزیت معمولاً برای سیگاری ها توصیه نمی شود. استعمال دخانیات باعث ایجاد لکه های شدید روی دندان ها می شود. کامپوزیت نیز در دراز مدت مستعد لکه شدن است و از این رو برای افراد سیگاری مناسب نیست.

بله کامپوزیت برای پر کردن شکاف های تک و چندگانه در دندان های جلویی شما  نیز استفاده می شود. دندانپزشکان برای اطمینان از ظاهر طبیعی، رنگ دندان های شما را با رنگ رزین کامپوزیت مطابقت می دهند.

دندانپزشکان اغلب از کامپوزیت برای رفع کج بودن سطحی دندان ها استفاده می کنند تا ظاهر زیبایی در دندان های شما ایجاد کنند. با این حال، ممکن است برای دندان‌های بسیار کج که ممکن است نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشند، کارایی نداشته باشند.

۲/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲