دندانپزشک

قیمت جراحی دندان عقل

امتیاز دهید
دندان های ما امروزه به گونه ای هستند که در مواردی مجبور به خارج کردن دندان عقل میشویم که شاید شماهم از همین دسته باشید و هزینه این جراحی برای شما سوال شده است.
قیمت جراحی دندان عقل
نمایش ویدیو درباره قیمت جراحی دندان عقل

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

جراجی دهان و دندان شامل درمان های متفاوتی است از جمله جراحی دندان عقل و اکثر افراد در مقطعی از زندگی خود مجبور به کشیدن دندان عقل می شوند. رشد دندان های ما امروزه به گونه ای است که در یکسری موارد مجبور به خارج کردن دندان عقل میشویم که خب شاید شماهم از همین دسته باشید و هزینه این جراحی برای شما سوال شده است.

از آنجایی که اکثر دندانپزشکان کشیدن دندان عقل را توصیه می کنند، بیماران اغلب نگران هزینه آن هستند. به خصوص که نه فقط یک دندان، بلکه چهار دندان باید کشیده شود. پس بیایید که به شما هر اطلاعاتی درمورد هزینه این جراحی نیاز است بدانید بگوییم.

شاید برای اینکه درمان خود را بشناسید برای شما مفید باشد: دندان عقل و عوارض نکشیدن آن

دندان‌های عقل دندان‌های آسیاب (دندان‌های پشتی) هستند که معمولاً در اواخر نوجوانی یا اوایل دهه ۲۰ زندگی‌تان از آخرین و دورترین قسمت از دهان شما بیرون می‌آیند. این یک بخش طبیعی از رشد دهان است. به طور معمول چهار دندان عقل وجود دارد – دو دندان در فک بالا و دو دندان در فک پایین – برخی از دندان های عقل بدون ایجاد مشکل از بین می روند، اما برخی دیگر مشکل ساز هستند و ممکن است نیاز به برداشتن یا درمان دیگری داشته باشند.

داشتن یک فک یا دهان کوچک با دندان‌های فراوان اجازه نمی‌دهد که دندان عقل بیرون بیاید این دندانها معمولا به طور کامل در دهان بیرون نمی‌آیند. این همچنین می تواند منجر به ازدحام، عفونت، گوش درد و تورم شود.

دندان عقل همچنین می تواند در جهت غیر معمول رشد کند، به طرفین، با زاویه غیر معمول یا فقط به طور جزئی رشد کند. دندان های عقلی که در موقعیت های متفاوت رشد می کنند می توانند باعث درد و آسیب به دندان های مجاور شوند. حتی اگر آسیب ظاهری رخ ندهد، زاویه و موقعیت دندان عقل می تواند آنها را مستعد ابتلا به بیماری ها و تجمع باکتری ها کند که می تواند منجر به عفونت و پوسیدگی شود که اگر فرد یا دندانپزشک متوجه تغییراتی در دهان شود، ممکن است نیاز به برداشتن دندان عقل داشته باشند.

اگر دندان عقل به طور کامل روییده باشد، دندانپزشک می تواند آنها را بکشد. ابتدا دندانپزشک اطراف دندان را با بی حسی موضعی بی حس می کند. این روش ممکن است بسیار سریع و آسان باشد. فک ممکن است حساس و متورم باشد اما علائم در عرض ۲۴ ساعت از بین می‌رود.

اگر دندان عقل به طور کامل رویش نکرده باشد، نیاز به جراحی دارد. برداشتن یک دندان عقل با جراحی حدود ۳۰ دقیقه و کشیدن هر چهار دندان یک ساعت طول می کشد. بهبودی سه تا هفت روز طول می کشد.

این جراحی معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود، اما اگر بیمار بسیار مضطرب است، برای مثال، ممکن است یک بیهوشی عمومی نیز تجویز شود. همه قبل از عمل دندان عقل خود کمی مضطرب می شوند. هیچ چیز اشتباه یا غیر طبیعی در مورد ترس از این روش وجود ندارد.

روش‌های تصویربرداری دندان در طول سال‌ها به‌طور قابل توجهی توسعه یافته‌اند و دندان‌پزشک می‌تواند دندان‌های عقل روییده نشده را در عکس‌های اشعه ایکس با دقت بیشتری نسبت به گذشته شناسایی کند. بنابراین، جراحی دندان عقل به طور کلی یک روش بی خطر است. با این حال، باید به خوبی برنامه ریزی شود.

محاسبه هزینه جراحی دندان عقل به علت پیچیدگی که ممکن است داشته باشد به یکسری عوامل بستگی دارد;

دشواری عمل: با توجه به رشدی که دندان عقل نهفته میتواند داشته باشد جراحی هم میتواند پیچیده و دشوارتر شود.

توسط چه کسی : این جراحی بدست دندانپزشک عمومی انجام میشود یا جراح فک و صورت

محل کار پزشک

با چه ابزاری

شما میتوانید برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در پایین صفحه اطلاعات خود را ثبت کنید و منتظر تماس ما باشید.

اگر یک یا چند دندان عقل شما نهفته باشد، ممکن است باعث درد یا ناراحتی شدید شما شود. دندان های عقل نهفته به صورت افقی یا زاویه دار هستند. این باعث می شود که آنها به صورت نامناسب رشد کنند. آنها می توانند روی دندان های دیگر یا ریشه آنها فشار وارد کنند و باعث علائم دردناک یا حتی جابجایی دندان های شما شوند.

عاملی که باعث میشود مراجعه کننده برای جراحی به بیمارستان برود مشکلاتی است که خود مراجعه کننده ممکن است از قبل داشته باشد. 

که در مقاله جراحی دندان عقل به مفصل آن را توضیح داده ایم.

در این موارد، ممکن است برای برداشتن اورژانسی دندان عقل در بیمارستان به دندانپزشک یا جراح دهان نیاز داشته باشید.

اشکالی ندارد که در مورد برداشتن دندان عقل نگران باشید. گاهی اوقات، کشیدن دندان عقل می تواند ترسناک باشد و انتظار بدتر از خود عمل جراحی است. در نتیجه، کودکان و بزرگسالان به طور یکسان اغلب زمانی که با نیاز به برداشتن دندان عقل خود مواجه می شوند، احساس نگرانی می کنند. با این حال، تکنولوژی مدرن و سال ها تکمیل روش استخراج بهبود یافته و آن را به یک فرآیند معمولی تبدیل کرده است که زمان کوتاهی با حداقل ناراحتی طول می کشد. علاوه بر این، زمانی که با برنامه استراحت و مدیریت درد سازگار باشید، بهبودی آسان و سریع است. تیم دندانپزشکی ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر میلاد عشقی اینجاست تا به شما اطمینان دهد که در مورد برداشتن دندان عقل چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

جراحی دندان نهفته در نسج سخت

جراحی دندان نهفته در نسج نرم

کشیدن معمولی

کشیدن دندان عقل بدون جراحی

کشیدن دندان عقل با جراحی

جراحی دندان تخصصی

۳/۰۰۰/۰۰۰

۲/۰۰۰/۰۰۰

۶۰۰/۰۰۰ _ ۱/۰۰۰/۰۰۰

۱/۰۰۰/۰۰۰

۲/۵۰۰/۰۰۰

۴/۰۰۰/۰۰۰_۵/۰۰۰/۰۰۰

پیشنهاد ما

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی، باید به توصیه یک پزشک متخصص گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی خود تصمیم بگیرید و شیوه مناسب را انتخاب کنید.

دکتر میلاد عشقی

سوالات متداول

کشیدن دندان عقل همیشه اجباری نیست، اما ممکن است در موارد خاصی توصیه شود.
باید بدانید در ادبیات تازه دندانپزشکی توصیه می‌شود قبل از ۳۰ سالگی دندان عقل را بکشید.

نکشیدن دندان عقل میتواند منجر به عوارض جدی برای دندان و دهان شما شود که از جمله مهمترین آن میتوان به پوسیدگی و آسیب دندان اشاره کرد. دندان عقل نهفته می تواند باعث پوسیدگی و آسیب به دندان های اطراف و همچنین آسیب به استخوان فک شود. که در نتیجه آن حتی به جا به جایی بقیه دندان ها میتوان اشاره کرد.

مدت زمان جراحی دندان عقل با توجه به ساختار دندان و دهان میتواند متفاوت باشد، اما معمولا این جراحی میتواند نیم ساعت طول بکشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲