دندانپزشک

اقدامات و عوارض بعد از فلوراید تراپی

امتیاز دهید
ممکن شماهم جز کسانی باشید که اخیرا به دندانپزشکی مراجعه کرده و درمانی مانند فلوراید تراپی به او پیشنهاد شده است و برایتان سوال شده که اقدامات بعد از آن چیست؟
عوارض فلورایدتراپی
فهرست مطالب
پخش ویدیو

میتوانید از طریق دکمه ویدیو را دانلود کنید

۱

رزرو نوبت و یا ثبت شماره

۲

با شما تماس میگیریم

۳

ارسال عکس و مدارک

۴

زمان حضور در کلینیک را هماهنگ میکنیم

اشتراک گذاری با دوستان:

حتما بخوانید: فلورایدتراپی چیست؟

فلورایدتراپی یک روش ایمن، کم تهاجمی و بدون درد برای تقویت دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان است که در دندانپزشکی کودکان نیز استفاده می‌شود. شاید شماهم نگران این بوده اید که درمان چقدر طول می کشد و برای بهبودی چه کارهایی باید انجام دهید. ممکن است از شنیدن این که روش فلوراید درمانی سریع و آسان است و به دستورالعمل های کمی یا بدون نیاز به دستورالعمل های پس از درمان نیاز دارد، متعجب شوید. در زیر اطلاعات بیشتری در مورد فلوراید درمانی و دستورالعمل های پس از درمان ارائه شده است.

حتما بخوانید: قیمت فلورایدتراپی

وارنیش فلوراید یک درمان دندانپزشکی است که می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان، کاهش سرعت آن یا جلوگیری از بدتر شدن آن کمک کند. وارنیش فلوراید با فلوراید ساخته می شود، ماده معدنی که می تواند مینای دندان (پوشش خارجی روی دندان) را تقویت کند. به خاطر داشته باشید که درمان با وارنیش فلوراید نمی تواند به طور کامل از پوسیدگی جلوگیری کند. درمان‌های وارنیش فلوراید زمانی که کودک در حال مسواک زدن با مقدار مناسب خمیر دندان حاوی فلوراید، استفاده منظم از نخ دندان، مراقبت‌های منظم از دندان‌ها و رژیم غذایی سالم است، به بهترین وجه می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند.

 

وارنیش فلوراید در بالا و کناره های هر دندان با یک برس کوچک رنگ می شود. چسبناک است اما پس از تماس با بزاق سفت می شود. کودک شما ممکن است لاک سفت شده را با زبان خود احساس کند اما نمی تواند لاک را بلیسد. هنگام استفاده از لاک ضرری ندارد. با این حال، کودکان خردسال هنوز ممکن است قبل یا در طول عمل گریه کنند. خوشبختانه مسواک زدن روی لاک فقط چند دقیقه طول می کشد. همچنین زمانی که کودک گریه می کند، استفاده از لاک ممکن است آسان تر باشد زیرا دهان او کمی باز می شود. ممکن است از شما خواسته شود که در حالی که زانو به زانو با فردی که لاک را می‌مالد قرار می‌گیرید، فرزندتان را در دامان خود بگیرید.

بعد از فلوراید تراپی از کودک خواسته میشود که چهار الی پنج بار آب دهان خود را خالی کند تا دهان تمیز شود. سپس از والدین کودک خواسته میشود که کودک تا یک الی دو ساعت چیزی نخورد و ننوشد . در بیست و چهار ساعت اول بعد از درمان هم نباید نخ دندان یا مسواک استفاده شود تا بیشترین نتیجه را از این درمان بگیرید.

عوارض فلوراید خیلم کم اتفاق میافتد و نادر است. عوارض فلوراید به این بستگی دارد که چه مقدار از فلوراید وارد بدن شود حالا یا از دهان یا بینی که این موضوع هم در کشور ما تهدیدی نیست زیرا فلوراید موجود در آب کشور ما بسیار کم است. برای پیشگیری از عوارض فقط میتوان دوز مورد استفاده در فلوراید تراپی را کم کرد که این موضوع وابسته به تصمیم دندانپزشک است.

پیشنهاد ما

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی، باید به توصیه یک پزشک متخصص گوش دهید و با توجه به نیازهای شخصی خود تصمیم بگیرید و شیوه مناسب را انتخاب کنید.

دکتر الخیرو

سوالات متداول

فلوراید درمانی اغلب برای بیمارانی که سابقه پوسیدگی دارند توصیه می شود، زیرا می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند. فلوراید درمانی می تواند برای بیمارانی که بیماری لثه دارند نیز مفید باشد، زیرا فلوراید می تواند به کاهش التهاب و بهبودی کمک کند.

بیمارانی که بریس یا سایر وسایل دندانپزشکی دارند نیز ممکن است کاندیدای فلوراید درمانی باشند، زیرا فلوراید می تواند به کاهش خطر پوسیدگی و سایر مشکلات مرتبط با این دستگاه ها کمک کند.

فلوراید تراپی اغلب برای کودکان ۶ ماهه تا ۱۶ ساله توصیه می شود. این به این دلیل است که فلوراید به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند و همچنین می تواند علائم اولیه پوسیدگی دندان را معکوس کند.

همچنین گاهی اوقات فلوراید درمانی برای بزرگسالانی که در معرض خطر بالای پوسیدگی دندان هستند، مانند افرادی که خشکی دهان، دیابت یا سابقه بیماری لثه دارند، توصیه می شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دکتر میلاد عشقی

تماس با ما

۰۹۰۱۶۶۶۶۱۱۶

۰۲۱-۴۰۷۷۱۶۶۲